Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z osad > Rančice

Rančice

Osada Rančice – první zmínka o této osadě pochází z roku 1375, shluk selských usedlostí obsahuje chráněný špýchar a stodolu z roku 1780.

Osada RančiceOsada RančiceOsada Rančice

ZPRÁVY O DĚNÍ V OSADĚ

Vítání léta 2019

Vítání léta 2019Vítání léta 2019Vítání léta 2019Vítání léta 2019

Tříkrálová sbírka v Rančicích 2019

Začátkem ledna 2019 opět proběhla v naší osadě Tříkrálová sbírka jako součást TS v kamennoújezdské farnosti.  Její výtěžek podpořil domov svatého Františka pro seniory ve Veselí nad Lužnicí a azylový dům pro matky v tísni v Prachaticích.

I přes velmi nepříznivé počasí procházeli Rančicemi tři malí králové a koledovali pro potřebné lidi.

A kolik se letos podařilo vybrat? 2.910 Kč.

Upřímně děkujeme všem, kteří přispěli potřebným lidem. Velmi si vaší štědrosti vážíme.

Tříkrálová sbírka v Rančicích 2019

 

 

Tříkrálová sbírka 2017

Rančicích chodili jako malí králové Michael a Václav Valhovi a Anna Havlíčková a lidé jim přispěli částkou 2.310 Kč. Všem dárcům děkujeme za jejich štědrost a vlídné přijetí!

Tříkrálová sbírka 2017Tříkrálová sbírka 2017

Tříkrálová sbírka 2017Tříkrálová sbírka 2017

Tříkrálová sbírka 2016

Začátkem ledna se konala v Rančicích již tradičně Tříkrálová sbírka. Poprvé se do ní také zapojil i rančický "král" Michael Valha, a tak doufáme, že v příštím roce nezůstane osamocen a že časem si Rančičtí povedou Tříkrálovou sbírku sami, bez výpomoci z Kosova. A kdo tou "kosovskou výpomocí" (jako vždy) byl? Anna (doprovázela koledníky na flétnu), Terezie a Barbora (betlémská hvězda) Havlíčkovy.

Rančičtí obyvatelé přijímali koledníky velmi vlídně a díky jejich darům jsme v Rančicích vykoledovali rekordních 2 272 Kč! Za Vaši štědrost Vám, Rančičtí, srdečně děkujeme! Poděkování patří i dětem, které se s velkým nadšením do koledování zapojily!

Tříkrálová sbírka 2016

Tříkrálová sbírka 2016

Deník

 

Tříkrálová sbírka v Rančicích

Již potřetí se konala v Rančicích Tříkrálová sbírka. V sobotu 3.ledna 2015 obcházeli tři králové (Anna, Terezie a Barbora Havlíčkovy) v podvečerních hodinách za nepříznivého počasí osadu a koledovali pro potřebné lidi. Všude, kde zazvonili a požádali o příspěvek do sbírky, byli vlídně přijati a obdarováni. Děkujeme Rančickým za jejich štědrost!
O výši příspěvku za osadu Rančice budete informováni v únorovém čísle Zpravodaje.

Vladimíra Havlíčková, vedoucí skupinky koledníků

Tříkrálová sbírka v Rančicích