Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z osad > Bukovec

Bukovec

Osada Bukovec – uvolněná zástavba venkovských usedlostí je soustředěna při silnici I/3. Nedaleký strážní domek koněspřežky č. p. 16 je součástí národní kulturní památky.

PICT0858.JPGPICT0860.JPG

 

ZPRÁVY O DĚNÍ V OSADĚ

Tříkrálová sbírka 2019 na Bukovci

Také letos na Bukovci koledovali tři malí králové, kteří i přes nepříznivé počasí obcházeli místní domy a koledovali pro potřebné lidi v Jihočeském kraji. Výtěžek sbírky byl věnován potřebným seniorům a matkám v tísni. Rozálie Švarcová, Anežka a Adam Zachariášovi vykoledovali 3.954 Kč. Všem dárcům patří srdečné díky. Marie Zachariášová, vedoucí skupinky koledníků

TS Bukovec.jpg

 

Tříkrálová sbírka 2017

Na Bukovci vedla skupinku koledníků paní Marie Zachariášová a koledníci Anežka a Adam Zachariášovi a Rozálie a Matěj Švarcovi získali od dárců 3.890 Kč. Všem dárcům děkujeme za jejich štědrost a vlídné přijetí malých koledníků.

DSCN1663.JPGDSCN1666.JPG

DSCN1667.JPGDSCN1664.JPG

Tříkrálová sbírka 2016

Začátkem ledna 2016 se konala již podruhé Tříkrálová sbírka v osadě Bukovec. Vedení skupinky se opět ujala paní Marie Zachariášová. Malí koledníci byli velmi úspěšní - podařilo se jim vykoledovat 3 953 Kč! A kdo mezi malé krále letos patřil? Anežka a Adam Zachariášovi, Rozálie a Matěj Švarcovi. Vybraná částka bude rozdělena na konkrétní projekty pomoci v Jihočeském kraji. (Detailněji jste se mohli informovat v prosincovém čísle Zpravodaje.)

Za Vaši štědrost Vám, Bukovští, srdečně děkujeme!

Poděkování patří i dětem, které se s velkým nadšením do koledování zapojily, i vedoucí skupinky, která si vzala malé koledníky na starost.

Bukovec.jpg

 

Tříkrálová sbírka na Bukovci

Letos poprvé, v neděli 4. ledna 2015, se také na  Bukovci koledovalo v Tříkrálové sbírce. Místní děti - Anežka a Adam Zachariášovi, Rozárka a Matěj Švarcovi - chodili od domu k domu za nepříznivého počasí a koledovali. V domácnostech byli velmi vlídně přijímáni.  O výši koledy budete informováni v únorovém čísle kamennoújezdského Zpravodaje. Děkujeme Vám za Vaši štědrost.

Marie Zachariášová, vedoucí skupinky koledníků