Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kultura, spolky > Aktuality - sport

Aktuality - sport

fotbalisti1.jpg

fotbalisti2.jpg

Ve dnech 23.- 24.3.2018 se ploutvová plavkyně Hanka Švandová (14 let) zúčastnila Světového poháru v ploutvovém plavání v italském Lignanu. Zaplavala si ve všech startech osobní rekordy. Nejvíce se jí povedla trať na 400 metrů s monoploutví, kde si vylepšila osobní rekord o celé tři vteřiny a obsadila ve své kategorii (14-15let) 7. místo a celkově v kategorii juniorů (do 18 let) 22 místo. I její nejoblíbenější disciplína 800 metrů   s monoploutví se jí povedla a v krásném čase 8:11,96 obsadila ve své kategorii (14-15let) 8. místo a celkově v kategorii juniorů (do 18 let) 15. místo. Start v tomto závodě Hance umožnil Jihočeský kraj z dotačního programu Dotace na reprezentaci Jihočeského kraje v oblasti vědy, mládeže a sportu. Hanka také získala 3. místo v anketě vyhlašované Krajským úřadem a to Jihočeský talent pro rok 2017 ve sportovní kategorii. Hance přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

GRATULUJEME!

hana_svandova.jpg

E.ON Junior Cup 2017 kvalifikační turnaj v Kamenném Újezdu

     V sobotu 6. května 2017 se uskutečnil v našem fotbalovém areálu kvalifikační turnaj E.ON Junior Cupu 2017. Do kvalifikačního kola v Kamenném Újezdu zasáhlo 24 týmů včetně SK Dynamo České Budějovice, SKP ČB a také například vzdáleného Benešova u Prahy. Turnaji přálo počasí a odehrálo se spousta krásných utkání či penaltových rozstřelů.

     Skrz základní a nadstavbové skupiny postoupili do semifinále kromě českobudějovických týmů Dynama a SKP i hráči Křemže a Benešova. Po prohrách s finalisty uspěl v boji o třetí místo Benešov, který vyhrál 4:2. Finále pak začalo lépe Dynamo, které šlo do vedení 3:0. Ve druhém poločase sice hráči SKP dokázali snížit na 2:3, ale vyrovnat již nestihli. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Filip Procházka (SK Benešov), nejlepším gólmanem se stal Eda Edelman (Křemže) a s 10 góly vyhrál cenu pro nejlepšího střelce Jan Kaňka ze Spartaku Kaplice.

           Náš tým se nakonec umístil na 18 místě. Vzhledem k tomu že turnaj byl vypsán pro kategorii r.2007, kterou nemáme plně obsazenou, hráli za náš tým také i mladší kluci z ročníků 2008 a 2009. S velkou konkurencí se popasovali se ctí a všichni podávali bojovné a pěkné fotbalové výkony. Výsledky našeho týmu:

 

Základní část:

Slavoj Hrdějovice – TJ Sokol Kamenný Újezd                    0:0

TJ Sokol Kamenný Újezd – TJ Calofrig Borovany              1:0       Honzík Svobodný

TJ Sokol Kamenný Újezd – FK Spartak Kaplice                 0:5

SK Lišov – TJ Sokol Kamenný Újezd                                  1:0

TJ Sokol Kamenný Újezd – Loko České Budějovice          0:0

Nadstavba:

Kamenný Újezd – Český Krumlov                                       1:3       Zdeněk Lohonka

Kamenný Újezd – Bechyně                                                  0:1

JFA - Kamenný Újezd                                                          0:1       Honzík Svobodný

O 17. místo: 
Kamenný Újezd –Větřní                                                       0:1       po penaltovém rozstřelu

 

Zde jsou ještě ohlasy k organizaci turnaje a krátké zhodnocení finálového utkání.

Ohlasy trenérů obou finalistů:

Eliška Jášová, SK Dynamo České Budějovice: „Turnaj byl skvěle zorganizovaný a pro děti to byl zážitek. V některých zápasech jsme měli i štěstí, protože jsme v určitých fázích hry polevili. Finále jsme dobře začali, ale pak přišlo ve druhém poločase malé podcenění. Kluci se alespoň z toho poučili.“

Václav Hrabík, SKP České Budějovice: „Ve finále jsme sice prohráli o gól, ale až tak nás to nemrzí. Odehráli jsme dobrý turnaj, strávili jsme v Kameňáku krásný den a občas kluci musí taky prohrát, což není na škodu. Za stavu 0:3 se kluci nezbláznili a zápas ještě zdramatizovali.“

Pro informaci dodáváme, že ve dnech 2 – 4. června 2017 se naše týmy (ml. přípravky, st. přípravka a st. žáci) zúčastní mezinárodního turnaje Danube Challenge Cup ve městě Gerasdorf u Vídně v Rakousku. A o víkendu ve dnech 17-18.června se uskuteční turnaj přípravek o pohár obce Kamenný Újezd.

A.jpgB.jpgD.jpg

 H.jpgE.jpgF.jpg

 

 OSLAVY 90 LET FOTBALU KAMENNÝ ÚJEZD

TJ Sokol Kamenný Újezd je jeden z nejstarších klubů na Českobudějovicku letos slaví 90 let fotbalu. Devadesátileté výročí jsme oslavili v neděli, kdy se diváci mohli těšit na exhibiční utkání mezi starou gardou Kamenného Újezdu a pražskou Amforou.

Nedělní „mač“ za deštivého počasí začal v 10:30, čestný výkop měli na starost Helena Vondráčková, Tereza Kostková, Karel Štědrý, Lešek Semelka a před zraky několika stovek diváků se v dresu Amfory představila celá řada bývalých vynikajících fotbalistů, herců či bavičů a bylo se tedy rozhodně na co dívat. Na hřišti se napříkladobjevil legendární obránce Karol Dobiáš, který vstřelil druhý gól Československa ve finále mistrovství Evropy v Bělehradě proti Západnímu Německu, a nechyběl ani autor slavného „vršovického dloubáku" Antonín Panenka. A ač si tito fotbaloví velikáni již dávno užívají fotbalového důchodu, ze svého fotbalového umění nic neztratili.

O několik let mladší generaci zastupovali například bývalý kouč národního týmu Petr Rada, nebo další slavný sparťan Honza Berger, olympijský vítěz z Moskvy. Kromě bývalých vynikajících fotbalistů vyběhl na trávník i ředitel Amfory, autor slavného pokřiku „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop hop!", moderátor a diskžokej Petr Salava, dalšími hráči byli sportovní komentátor Václav Tittelbach, zpěvák Jiří Zonyga, Stanislav Hložek, Vladimír Hron, Roman Skamene a další. Respekt na hřišti si sjednával bývalý rozhodčí Pavlín Jirků, který v den utkání oslavil 60-tiny.

Zápas nakonec skončil 6:3 pro hráče Amfory: Za Amforu dali postupně góly - Jan Fiala 2, Michal Jiráň, Radúz Mácha, Tomáš Panenka, Václav Tittelbach a za Kameňák dva góly František Mertl a jeden Leon Larisch.

P1030252.JPG

P1030246.JPGP1030248.JPG

P1030260.JPGP1030250.JPG

 

 

 

 

Udělení cen Fair play - jedním z oceněných byl i občan Kamenného Újezdu Ing. Milan Váša - blahopřejeme

Pozn.: jedním z oceněných byl i občan Kamenného Újezdu Ing. Milan Váša - blahopřejeme 

 

Fotbalisté Kamenného Újezdu na Wroclaw Trophy 2015