Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Knihovna > Aktuální dění

Aktuální dění

Výstava.jpg

Výstava.pdf

 

Zprávy z knihovny:

Drazí čtenáři a přátelé knihovny,

zdravím vás po prázdninách a ráda bych vás upozornila na dvě důležité věci.

První věc vás asi nepotěší, neboť od 2. do 9. září 2021 bude knihovna z důvodu dovolené uzavřena.

Od 14. 9. 2021 již bude knihovna v opět provozu a začnou se tam dít věci.

Naše knihovna měla totiž tu čest, že v ní bude instalovaná výstava obrazů místní velmi nadějné výtvarnice - paní Vlaďky Kuthanové s názvem "Splněný sen". Vzhledem k tomu, že ale nikdo  z nás neví, jaká budou v září vyhlášená protiepidemiologická opatření, tak jsme se rozhodly uspořádat tuto výstavu bez vernisáže. V průběhu druhé poloviny září paní Kuthanová výstavu nainstaluje a její obrazy si budete moci prohlédnout kdykoliv během otevírací doby knihovny.

Ačkoliv řada z vás paní Vlaďku Kuthanovou osobně zná, možná nevíte, že ráda maluje přírodu, různá zátiší a zvířata. Postavy z jejích obrazů v sobě nesou poetiku, z jejích obrazů dýchá krása, klid a pohoda. Pracuje nejen technikou pastelu, ale úspěšně se věnuje také olejomalbě.

Paní Kuthanová se narodila v Loučovicích, od dětství se věnovala malování a absolvovala řadu výtvarných kurzů.                Do Kamenného Újezdu se s rodinou přistěhovala v roce 2009, kde se po určité odmlce, kdy se věnovala rodině,                        k malování opět vrátila. Její současná výstava v Loučovicích s názvem " Nikdy není pozdě", zcela vystihuje, že se                   ke koníčkům, které člověk miluje, může kdykoliv vrátit a vytvořit hodnoty, které mohou potěšit nejen jeho samotného, ale i široké okolí.

Přijměte naše pozvání na výstavu, přijďte se podívat na krásné obrazy a načerpejte z nich energii a pohodu.

1629272281027.jpg1629272281021.jpg

************************************************************************************************************************************************************

Drazí čtenáři,
posílám vám srdečný pozdrav z knihovny. 

Ačkoliv musí být knihovna na základě vládních opatření uzavřena, práce se zde nezastavila. Ba naopak! Připravuji pro vás nové knihy, doplňuji knižní fond knihami oblíbených autorů a připravuji pro vás vědomostní testy , abych vám zpříjemnila dlouhé zimní večery. Tyto testy vám pravidelně posílám a najdete je i ke stažení na stránkách knihovny. 

Pokud vás zajímá, jaké nové knihy na vás čekají, podívejte se na náš ON-LINE katalog do záložky "Novinky".

https://jck.tritius.cz/library/kamujezd

detektivky.jpgdetektivky 2.jpgdětské knihy.jpg

Budete-li cokoliv potřebovat, napište mi, prosím, na mail okkamennyujezd@seznam.cz a já vám velmi ráda pomohu.

Přeji vám pevné zdraví a těším se, až se vládní opatření zmírní a já vás budu moci opět uvítat v knihovně.

Vaše knihovnice Helena Veselá

 

Jak jste si již mnozí z vás všimli, vedle chodníčku u školního hřiště se objevila nová KNIHOBUDKA.

Řada z vás se zaradovala a přinesla do ní první knihy. Mám z toho velikou radost, ale chtěla bych vás seznámit se základními pravidly, které je třeba dodržovat, aby knihobudka fungovala tak, jak má.

Není nic žalostnějšího, než pohled na knihobudku, kterou si lidé popletli se sběrným dvorem a dávají do ní knihy, které mají již svůj zenit za sebou a oni nemají sílu je vyhodit.

Proto jsem vytvořila jednoduché

„knihobudkové patero“:

  1. do  knihobudky dávejte jen takové knihy, které byste si sami rádi přečetli
  2. roztrhané a špinavé knihy do knihobudky nepatří
  3. knihu, kterou si odnesete, si můžete klidně nechat, eventuelně ji nahradit jinou
  4. v knihobudce udržujte pořádek a pečlivě ji zavírejte
  5. užijte si čtení a pamatujte na to, že máme v Kamenném Újezdě také obecní knihovnu, kde najdete velký výběr knih, které vás určitě potěší

IMG_20210120_130054.jpg IMG_20210120_130040_1.jpg

Na závěr vám přeji hezké prožití zbytku zimy, hodně zdraví a nám všem přeji, aby se vše brzy vrátilo do normálního stavu. Sledujte, prosím, na webových stránkách knihovny a v mailových zprávách, které registrovaným čtenářům posílám, v jakém režimu knihovna funguje a pokud budete cokoliv potřebovat, pište na mailovou adresu okkamennyujezd@seznam.cz.

Zdraví vás vaše knihovnice Helena Veselá

 

Pozvánka - knihovna.png

Křest knihy mladých výtvarníků

 V pondělí 8. února 2021 se před budovou ZŠ v Kamenném Újezdě konal křest knihy mladých výtvarníků ze ZUŠ Velešín, kde děti pracovaly rok a půl pod vedením pana učitele MgA. Marka Diase.

Každé pondělí trávily děti tři hodiny v ateliéru základní školy, vytvořily řadu krásných a pozoruhodných výtvarných děl a za vydatné pomoci pana učitele instalovaly dvě překrásné výstavy v obecní knihovně.

Výstavám vždy předcházela vernisáž s bohatým kulturním programem, kdy knihovna doslova "praskala ve švech." Pan učitel Marek Dias s dětmi vytvořil neuvěřitelná výtvarná a keramická díla, nad kterými většina návštěvníků výstavy jen nevěřícně kroutila hlavami a nechápala, jak je možné, že tak relativně malé děti vytvoří tak krásné věci. Mnoho návštěvníků velmi litovalo, že výstava není prodejní. Pan učitel byl na své žáky náležitě hrdý, věnoval jim mnoho svého volného času a v době první korona krize je on-line vedl a vytvořil s nimi cyklus " Příběhy domů", který společně nainstalovali v květnu 2020  v obecní knihovně. Tím se však uzavřelo jedno velice plodné období těchto nadaných dětí, neboť pan učitel oznámil, že bude v důsledku nepříznivých okolností ze ZUŠ odcházet.

Pan učitel chtěl, aby děti měly hezkou vzpomínku na společnou práci, a tak pro ně nechal s přispěním sponzora LKW Kratochvíl vytisknout knihu s jejich výtvarnými pracemi z cyklu "Příběhy domů". 

V pondělí 8. února 2021 uspořádal před ZŠ křest této krásné knihy a s dětmi se, ač velmi nerad, rozloučil.

S politováním je ale nutno podotknout, že s odchodem "milovaného" pana učitele odešlo z výtvarného kroužku i dalších šest nadaných dětí. A my se jen můžeme ptát, jestli to není škoda, když v době, která je sama o sobě "podivná", nechá vedení ZUŠ Velešín odejít nejen profesionálního výtvarníka, ale i skvělého pana učitele, který dokáže najít a zažehnout oheň v dětech, které byly obdařeny talentem.

1612997906470.jpg1612997980736.jpg1612997906494.jpg1612997906483.jpg1612997980727.jpg

 

Pozvánka do knihovny

IMG_20190725_182029.jpg

 

Slunce svítí, ptáci pějí,    

už se těším, až si lehnu,

až si vezmu hezkou knížku,

tak se z deky ani nehnu.

 

V knihovně teď máme nové

detektivní romány,

měli byste přijít brzy,

nežli budou přebrány.

 

A jestli jste duše něžné

a o lásce chcete číst,

    v nových knihách jistě bude

         zajímat vás každý list.

K3.jpg

K2.jpg

 

K1.jpg

 IMG_20190813_175338.jpg

V prostorách knihovny je dětský koutek, kde si děti mohou vybrat knihu, která je zajímá, ale také mohou využít volnou chvilku a zahrát si se svými kamarády různé hry.

Děti, které do knihovny přijdou společně s rodiči,   tímto způsobem rovněž tráví čas, než si jejich rodiče vyberou knihu pro sebe.