Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kultura, spolky > Knihovna > Aktuální dění

Aktuální dění

 

Pokud vás zajímá, jaké nové knihy na vás čekají, podívejte se na náš ON-LINE katalog do záložky "Novinky".

https://jck.tritius.cz/library/kamujezd

Budete-li cokoliv potřebovat, napište mi, prosím, na mail okkamennyujezd@seznam.cz a já vám velmi ráda pomohu.

 

POZVÁNKA do knihovny na výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ Velešín

mama-zus-plakat.jpg

 

 

Budete-li mít cestu do knihovny v Kamenném Újezdu, věnujte, prosím, pozornost její výzdobě - je plná krásných grafik od dětí z naší základní školy, které navštěvují výtvarný obor ZUŠ Velešín.  Obrázky na téma "ptactvo lesa" jsou velice vydařené a jistě stojí za vidění. Vystavené keramické plastiky zvířecích spáčů jsou dalším bonusem návštěvy knihovny.

Výstava zůstane v naší knihovně do konce dubna. Poté poputuje výběr nejkrásnějších děl do Českých Budějovic.

 

 

 

 

 

 

 

 

KNIHOBUDKA

Řada z vás se zaradovala, že mám v obci knihobudu a přinesla do ní knihy. Mám z toho velikou radost, ale chtěla bych vás seznámit se základními pravidly, které je třeba dodržovat, aby knihobudka fungovala tak, jak má.

Není nic žalostnějšího, než pohled na knihobudku, kterou si lidé popletli se sběrným dvorem a dávají do ní knihy, které mají již svůj zenit za sebou a oni nemají sílu je vyhodit.

Proto jsem vytvořila jednoduché

„knihobudkové patero“:

  1. do  knihobudky dávejte jen takové knihy, které byste si sami rádi přečetli
  2. roztrhané a špinavé knihy do knihobudky nepatří
  3. knihu, kterou si odnesete, si můžete klidně nechat, eventuelně ji nahradit jinou
  4. v knihobudce udržujte pořádek a pečlivě ji zavírejte
  5. užijte si čtení a pamatujte na to, že máme v Kamenném Újezdě také obecní knihovnu, kde najdete velký výběr knih, které vás určitě potěší

IMG_20210120_130054.jpg IMG_20210120_130040_1.jpg

Na závěr vám přeji hezké prožití zbytku zimy, hodně zdraví a nám všem přeji, aby se vše brzy vrátilo do normálního stavu. Sledujte, prosím, na webových stránkách knihovny a v mailových zprávách, které registrovaným čtenářům posílám, v jakém režimu knihovna funguje a pokud budete cokoliv potřebovat, pište na mailovou adresu okkamennyujezd@seznam.cz.

Zdraví vás vaše knihovnice Helena Veselá

 

 

Křest knihy mladých výtvarníků

V pondělí 8. února 2021 se před budovou ZŠ v Kamenném Újezdě konal křest knihy mladých výtvarníků ze ZUŠ Velešín, kde děti pracovaly rok a půl pod vedením pana učitele MgA. Marka Diase.

Každé pondělí trávily děti tři hodiny v ateliéru základní školy, vytvořily řadu krásných a pozoruhodných výtvarných děl a za vydatné pomoci pana učitele instalovaly dvě překrásné výstavy v obecní knihovně.

Výstavám vždy předcházela vernisáž s bohatým kulturním programem, kdy knihovna doslova "praskala ve švech." Pan učitel Marek Dias s dětmi vytvořil neuvěřitelná výtvarná a keramická díla, nad kterými většina návštěvníků výstavy jen nevěřícně kroutila hlavami a nechápala, jak je možné, že tak relativně malé děti vytvoří tak krásné věci. Mnoho návštěvníků velmi litovalo, že výstava není prodejní. Pan učitel byl na své žáky náležitě hrdý, věnoval jim mnoho svého volného času a v době první korona krize je on-line vedl a vytvořil s nimi cyklus " Příběhy domů", který společně nainstalovali v květnu 2020  v obecní knihovně. Tím se však uzavřelo jedno velice plodné období těchto nadaných dětí, neboť pan učitel oznámil, že bude v důsledku nepříznivých okolností ze ZUŠ odcházet.

Pan učitel chtěl, aby děti měly hezkou vzpomínku na společnou práci, a tak pro ně nechal s přispěním sponzora LKW Kratochvíl vytisknout knihu s jejich výtvarnými pracemi z cyklu "Příběhy domů". 

V pondělí 8. února 2021 uspořádal před ZŠ křest této krásné knihy a s dětmi se, ač velmi nerad, rozloučil.

S politováním je ale nutno podotknout, že s odchodem "milovaného" pana učitele odešlo z výtvarného kroužku i dalších šest nadaných dětí. A my se jen můžeme ptát, jestli to není škoda, když v době, která je sama o sobě "podivná", nechá vedení ZUŠ Velešín odejít nejen profesionálního výtvarníka, ale i skvělého pana učitele, který dokáže najít a zažehnout oheň v dětech, které byly obdařeny talentem.

1612997906470.jpg1612997980736.jpg1612997906494.jpg1612997906483.jpg1612997980727.jpg

 

Pozvánka do knihovny

IMG_20190725_182029.jpg

 

Slunce svítí, ptáci pějí,    

už se těším, až si lehnu,

až si vezmu hezkou knížku,

tak se z deky ani nehnu.

 

V knihovně teď máme nové

detektivní romány,

měli byste přijít brzy,

nežli budou přebrány.

 

A jestli jste duše něžné

a o lásce chcete číst,

    v nových knihách jistě bude

         zajímat vás každý list.

K3.jpg

K2.jpg

 

K1.jpg

 IMG_20190813_175338.jpg

V prostorách knihovny je dětský koutek, kde si děti mohou vybrat knihu, která je zajímá, ale také mohou využít volnou chvilku a zahrát si se svými kamarády různé hry.

Děti, které do knihovny přijdou společně s rodiči,   tímto způsobem rovněž tráví čas, než si jejich rodiče vyberou knihu pro sebe.