Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Knihovna > Obecní knihovna Kamenný Újezd

OBECNÍ knihovna Kamenný Újezd

KNIHOVNA KAMENNÝ ÚJEZD IMG_2065.JPG

Náměstí 67
Kamenný Újezd

Vedoucí: Mgr. Helena Veselá

E-mail:  okkamennyujezd@seznam.cz

 

Historie knihovny

 

Milí čtenáři,

Od září 2010 je v provozu nový, modernější automatizovaný výpůjční systém CLAVIUS, který přinesl zkvalitnění služeb a zjednodušil komunikaci s naší knihovnou. Prostřednictvím on-line katalogu se můžete z pohodlí domova podívat, jestli požadovanou knihu máme ve fondu, můžete si ji, pokud bude půjčená, zarezervovat a také zkontrolovat stav svých výpůjček.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme vám hezké chvíle strávené s knihou.

ON-LINE KATALOG: http://92.62.239.220/katalog/

 

Provozní doba knihovny a internetu v Kamenném Újezdě:

ÚTERÝ

14,30 - 19,30

STŘEDA

08,00 - 13,00

ČTVRTEK

16,30 - 19,30

Ve středu dne 4.12. 2019 bude knihovna z důvodů školení uzavřena.

IMG_20190703_084441.jpgIMG_20190703_084549.jpg

 

 

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KNIHOVNU ČR ROKU 2019

Jak jsme vás již informovali, naše knihovna se stala knihovnou roku Jihočeského kraje za rok 2019. Tím se dostala do výběru 13 knihoven z celé České republiky, které se zúčastnily celostátní soutěže o knihovnu roku.

Do  naší obce přijela na konci srpna pětičlenná komise,  která zde více jak dvě hodiny hodnotila, podle přísných kritérií a standardů, jak se naše knihovna stará o své čtenáře. Vyhlášení nejlepší knihovny  ČR roku 2019 se konalo 3. října 2019 v Zrcadlové kapli Klementina v Praze.

Na prvním místě se umístila obecní knihovna z Větrného Jeníkova, která oslovila komisi mimo jiné i tím, že přemístila svou knihovnu do zrekonstruovaných zámeckých prostor. Na druhém místě skončila obecní knihovna z Lomnice z Karlovarského kraje a třetí místo obsadila obecni knihovna ve Svijanech z Libereckého kraje. Naše knihovna se spolu s ostatními umístila na krásném čtvrtém místě. Odborná komise ocenila naši knihovnu za rozsáhlý a kvalitní knižní fond, příjemné prostředí a za vstřícnost k požadavkům čtenářů. V neposlední řadě byl oceněn i bohatý fond dětské literatury s dětským koutkem,  který zve malé čtenáře,  aby do knihovny chodili rádi.

Za zajímavost ještě stojí dodat, že v hodnocení městských knihoven se na první místo dostala knihovna z Písku. Ta byla přemístěna do zrekonstruovaného objektu základní školy a s využitím nejmodernější technologie nabízí píseckým čtenářům své služby v nadčasové pojatých prostorách. Až budete mít cestu okolo, určitě se v městské písecká knihovně zastavte.

Za účast v této soutěži, ale hlavně za skvělé umístění, obdržela naše obec finanční dar od Jihočeského kraje v hodnotě 10 tisíc Kč.

Mgr. Helena Veselá