Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kultura, spolky > Tělovýchova a sport > ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd

ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd

ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd nabízí pronájem sokolovny v Kamenném Újezdě za účelem pořádání různých prodejních akcí.

Kontakt: Ivana Kovaříčková - tel. 606 603 094

Rozvrh cvičebních hodin 2017 - 2018

den

čas

cvičení

cvičitel

PONDĚLÍ

16.30 – 18.00

Předškolní děti a I.třída

Ročková-Vránová J.

18.00 – 19.00

Starší ženy

Markvartová M. a Šihovcová R.

19.00 – 21.00

STOLNÍ TENIS

Vyžral K.

ÚTERÝ

16.30 – 17.30

Rodiče a děti

Kovaříčková I. a Dichtlová J.

17.30 – 19.30

TAE-KWON-DO

Sluka R.

19.30 – 20.30

AEROBIK

Janouchová K.

STŘEDA

9,30 – 11,00

BABY CLUB

Dobiášová Š. a Binterová P.

16.30 – 18.00

Lezení na umělé stěně

Ambrož J.

18.00 – 19.00

Žáci II.-IX.tř.

Foltová H. a Prachařová J.

19.00 – 21.00

KICK-BOX, STREET FIGHT, REÁLNÁ SEBEOBRANA, BOJ S NOŽEM

Janouch R.

ČTVRTEK

17.00 – 18.00

Žákyně II.-IX.tř.

Stoličková P. a Prachařová J.

19.00 – 20.00

Kalanetika ženy+dorost

Winklerová A.

20.00 – 21.00

KANGOOROBIK

Janouchová K.

PÁTEK

14.30 – 16.30

PP Klíček

Ambrožová H. a Ondřichová M.

15.00 – 18.00

PP Čtyřlístek

Ambrož J.  a  Vránová L.

18.00 – 21.00

Taneční soubor Radost *)

Nejedlá Š.

SOBOTA

9.30 – 11.30

KICK-BOX, STREET FIGHT, REÁLNÁ SEBEOBRANA, BOJ S NOŽEM

Janouch R.

NEDĚLE

17.30 – 18.30

KANGOOROBIK

Janouchová K.

19.00 – 21.00

KICK-BOX, STREET FIGHT, REÁLNÁ SEBEOBRANA, BOJ S NOŽEM

Janouch R.

 *)  není akcí ČOS T.J. SOKOL - pouze informace pro zájemce

Cvičit začínáme 4. září, na členy oddílů i nové zájemce se těší cvičitelé T.J. Sokol

 

 

ZZZ Župní kolo Kamenný Újezd

Po dvou letech na nás opět vyšla organizace župního kola zálesáckého závodu zdatnosti (ZZZ). Běžně závod probíhá na jaře, ale z důvodu pořádání celorepublikového finále, které bude v Doubí u Třeboně v květnu příštího roku a většina organizace bude na nás, jsme posunuli tuto akci už na 14. října.

Závod proběhl v lesích v okolí mohyl a část tratě vedla i samotným Kamenným Újezdem. Součástí tratě byla spousta úkolů jako poznávání bylin, dřevin, ryb, souhvězdí, hmyzu a chráněných území ČR. Obratnost otestoval šplh po laně, plížení a několik lanových překážek. Z tábornických dovedností nechybělo vázání uzlů, rozdělávání ohně, práce s mapou a práce s nářadím. Organizačně akce dopadla bezchybně díky hladkému průběhu závodu, na kterém se podílelo kolem 35 rozhodčích a díky perfektnímu zajištění zázemí a občerstvení, které zajistila naše jednota. Obecnímu úřadu děkujeme za povolení využití obecních prostor a vybavení.

Prezentace výsledků našich závodníků je radostná. V kategorii přípravka (ročník 2008 a mladší) jsme obsadili první a druhé místo, v kategorii žactva (ročník 2004 - 2007) opět první a druhé místo a v kategorii dorost (ročník 2001 - 2003) dokonce všechny tři pozice na stupních vítězů.

Za T. J. ČOS Sokol, Jirka Ambrož

DSC_0736_res.jpg 

 

Oddíl lezení na umělé stěně

Scházíme se k pravidelným tréninkům každou středu od 16.30 do 18.00. Zaměřujeme se na procvičování základních technik lezení a jištění. Máme možnost přijmout až 5 šikovných dětí ve věku 9 – 12 let. Při případném zájmu mě, prosím, kontaktujte na tel. 607104656.

Jiří Ambrož, instruktor lezení na umělé stěně

_________________________________________________________________________________________________                                                                         

Letní tábor s Harry Potterem

S oddílem pobytu v přírodě jsme uspořádali již 6. letní tábor opět na našem oblíbeném tábořišti u Brloha. Tentokrát byl hlavním tématem Harry Potter. To, že jsme se rozhodli prožít příběhy všech sedmi knih byl zpočátku bláznivý nápad, ale celkový zážitek byl o to silnější. Hned začátek byl netypický – děti, coby studenti cestující do školy čar a kouzel, nastoupily na nástupišti 9-3/4 do bradavického expresu – cesta vlakem z Boršova do Plešovic, odkud se vydali na cestu cca 20 km přes Kleť až do Brloha. A pak se sled událostí již rozjel naplno. Od začátků ve škole, získání kamene mudrců, zápasu s vrbou mlátičkou, souboje s baziliškem přes záchranu Siriuse Blacka, Brumbálovu armádu až po hledání viteálů a konečné vítězství nad pánem zla. Oddíly představovaly 4 studentské koleje v bradavické škole a vedoucí převzali úlohu jejich profesorů. Ač byly prázdniny a děti normálně o škole nechtějí ani slyšet, z hodin bylinkářství, lektvarů, jasnovidectví, obrany proti černé magii, péče o kouzelné tvory či tance chodily nadšené. Šampioni svých kolejí navíc podstoupili několik náročných zkoušek v turnaji 4 kouzelníků (souboj s drakem, záchrana kamaráda ze stromového království a závěrečné dvoudenní putování se spoustou úkolů). Nesměl chybět ani turnaj ve famfrpálu, který jsme sehráním finálových zápasů předvedli všem hostům během návštěvního dne. Celotáborová hra nakonec zahrnovala asi 30 úkolů, které prověřily sílu, vytrvalost, inteligenci a odvahu. Vedoucí v dokonale připravených kostýmech zase museli sehrát spoustu scének, kterými navozujeme atmosféru daného příběhu před každým úkolem.

Závěrem mám ve zvyku děkovat všem, kteří se na přípravě tábora podílejí a ne jinak je tomu i letos. Nicméně hlavní poděkování patří tentokrát všem dětem, že tak náročný program zvládly a zejména těm nejstarším, kteří před sedmi lety jako nejmladší členové oddílu pomáhali obnovovat jeho činnost, aby letošní prázdniny svoje dětská léta v oddíle ukončili. Příští rok je už čeká role instruktorů, ale nemusí smutnit, nakonec zjistí, že i vedoucí si musejí umět hrát. Třeba na agenty MI5 nebo CIA… Že by téma na příští rok…?                                                                                                                           

Jirka Ambrož, T. J. ČOS Sokol Kamenný Újezd

 

Po roce opět úspěšní…                                                                                                          Zálesácký závod zdatnosti v Lišově

Letošní župní kolo ZZZ se konalo 8. dubna v Lišově. Start závodu a ostatní zázemí poskytla známá „Krakonošova zahrádka“ u rybníka Čekal. Z naší T. J. se zúčastnily 3 tříčlenné hlídky z oddílu Klíček v kategorii nejmladší žactvo a z oddílu Čtyřlístek 4 hlídky za žactvo a 3 hlídky za dorost. Na trati vedoucí převážně lesem bylo 13 stanovišť (orientace, souhvězdí, uzlování, poznávání bylin, stromů, zvířat atd.) a mimo trať ještě navíc první pomoc, střelba, rozdělávání ohně a lanové překážky. Naše vystoupení v závodu se neslo na stejné vítězné vlně z posledních let. V nejmladší kategorii jsme získali první (Veronika Beranová, Markétka Seidenglanzová, Kubík Ambrož), druhé (Anička Matějčková, Radim Havlíček, Jáchym Šmíd) a šesté místo (Eliška Matějčková, Dan Havlíček, Milan Vrubel). V prostřední kategorii jsme brali kompletní sadu medailí – 1. místo (Adéla Ambrožová, Jarda Bartoš, Martin Ondřich), 2. místo (Eliška Filausová, Anička Ondřichová, Matěj Švarc), 3. místo (Ondra Sýkora, Vojta Šmejkal, Filip Šmíd) a 6. místo (Jana Filausová, Simona Stoličková, Anežka Zachariášová). A dorostenci také nezůstali pozadu – 1. místo (Verča Chalupová, Valča Šmejkalová, Martin Císler), 2. místo (Lenka Bartošová, Josef Fiala, Viktor Ondřich) a 6. místo (Kačka Janošťáková, Petra Staňková, Petr Švanda). Jako byly medaile oceněním pro úspěšné sokolíky, pro vedoucí byl největší odměnou projev přátelské soudržnosti, kdy všichni starší semkli spontánně v kruhu ty nejmladší a skandovali „Kameňák je nejlepší“.

V obou postupových kategoriích (žáci a dorost) budeme tedy opět reprezentovat naši župu na celorepublikovém finále ČOS, které se bude konat v květnu v Radíkově u Olomouce. O to větší výzva nás čeká, protože budeme obhajovat loňské prvenství mezi žáky.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem přátelům a rodičům, kteří nám pomohli s dopravou celé výpravy do Lišova a zpět.

Jirka Ambrož, T. J. ČOS Sokol Kamenný Újezd

DSC_0371_crop.jpg

 

Letní tábor_01.jpg

Brloh1.jpg

 

 

Máme Zlatou sekeru!

Oddíl Čtyřlístek, T. J. Sokol Kamenný Újezd

Po roce jsme opět díky úspěchu na župním kole v Českých Budějovicích reprezentovali naši Jihočeskou župu na celorepublikovém finále v ZZZ (Zálesácký závod zdatnosti). Letos dokonce v obou kategoriích – žáci (11 – 14 let) a dorost (15 – 17 let). ZZZ se tentokrát odehrálo v Proseči pod Ještědem na Liberecku. Po dlouhých 17 letech pořádání tohoto závodu se nám konečně, jako prvním z Jihočeské župy, podařilo získat Zlatou sekeru pro vítěze v kategorii žáci. Vylepšili jsme tak loňské druhé místo, kdy nám to první uteklo o vlásek. Tentokrát se hlídka ve složení Veronika Chalupová, Anna Ondřichová, Valentýna Šmejkalová a Josef Fiala umístila na prvním místě s velikým náskokem před druhou, čímž zužitkovala poctivou přípravu v předchozích třech měsících. Ani druhá hlídka dorostu ve složení Lenka Bartošová, Eliška Filausová, Viktor Ondřich a Petr Švanda se svým pátým místem nezklamala, vzhledem k tomu, že byla zdaleka nejmladší ve startovním poli z celkem 18 hlídek. Ostatně to je ta hlídka, která v mírně pozměněné sestavě získala před rokem zmiňované druhé místo.

Sladkou tečkou úspěšného víkendu byl příjezd celého týmu autobusem do Kameňáku. Kamarádi a rodiče si pro nás připravili veliký transparent a za skandování „ať žije Čtyřlístek“ nás vítali při výstupu z autobusu. Všem moc děkujeme za podporu!

Jirka Ambrož, T. J. Sokol Kamenný Újezd

zzz_prosec.jpg

 

 

Oznámení ČOS T. J. Kamenný Újezd

Srdečně Vás zveme na cvičení „Kangoorobic“

Obuv je nutno rezervovat Bc. K. Janouchová 775 304 929

Speciální boty chrání kloubní systém díky absorpci nárazu ve fázi došlapu, posilují svalstvo nohou a hýždí díky intenzivnímu zapojení svalstva při odrazu, zároveň je váha boty (2 kg) ideálním prostředkem k tréninku síly, upevňující návyk správného držení těla díky zapojení svalstva trupu pro udržení rovnováhy, posilují svalstvo a upravují hyperextenzi bederní páteře, odstraňují špatné návyky při nášlapu, které vedou k přetížení kloubního systému hlezenního a kolenního kloubu.

Člen ČOS T. J. Kamenný Újezd 50,-/hod – Půjčovné obuv

Nečlen ČOS T. J. Kamenný Újezd 100,-Kč/hod (50,-Kč/hod + 50,-Kč/hod-půjčovné obuv

Bc. Kateřina Janouchová

 

Lezecká stěna v sokolovně

Mnozí z vás, kteří někdy zavítají do naší sokolovny, si už jistě všimli rozšíření lezecké stěny. Přibyla převislá část na samonosné konstrukci v rohu u vstupu do výčepu. Celková plocha stěny je nyní cca 40 m2. Obsahuje 5 linií – 2 kolmé, 1 mírně převislou a 2 extrémně převislé – s cca 20 různě obtížnými cestami o délce 5 až 7 metrů. 

Stena1.jpgStěna je využívána oddíly pobytu v přírodě pro základní horolezecký výcvik a pilování techniky lezení, což potom zužitkujeme při lezení na skalách během horolezeckých výprav nebo na letním táboře. Dále pak během cvičení všestrannosti jako vhodný doplněk klasických cvičebních hodin a již několikrát si mohly stěnu vyzkoušet i děti z MŠ a ZŠ. Všeobecně se jedná o bezpečný a zajímavý sport, který posiluje a protahuje většinu svalů na těle a hlavně baví jak děti tak dospělé.

V budoucnu plánujeme otevření cvičebních hodin zaměřených pouze na lezení pro malou skupinu šikovných dětí. Bližší informace pro případné zájemce uvedeme jednak formou tiskové zprávy ve Zpravodaji, či na webových stránkách oddílu pobytu v přírodě http://kctyrlistek.webnode.cz), kde lze v komentářích připojit případné dotazy, připomínky či návrhy.

Již jsme také zaznamenali zájem o možnost lezení na stěně ze strany dospělých nečlenů Sokola. Stěna je primárně určena pro dětské členy T. J. a nebylo nikdy v plánu komerční využití v podobě dalšího pronájmu. Nicméně výbor T. J. se již zabývá otázkou, jak bychom mohli případným zájemcům lezení na stěně umožnit. Kromě jiného musíme dořešit nutnou legislativu s tím spojenou.

Závěrem bych rád poděkoval obci, která se na dostavbě stěny podílela podstatnou finanční dotací, bez které bychom si realizaci těžko mohli dovolit.

Jirka Ambrož

 

 

Článek v časopisu České obce sokolské 03/2015