Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kultura, spolky > Tělovýchova a sport > ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd

ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd

ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd nabízí pronájem sokolovny v Kamenném Újezdě za účelem pořádání různých prodejních akcí.

Kontakt: Ivana Kovaříčková - tel. 606 603 094

Rozvrh cvičebních hodin 2017 - 2018

den

čas

cvičení

cvičitel

PONDĚLÍ

16.30 – 18.00

Předškolní děti a I.třída

Ročková-Vránová J.

18.00 – 19.00

Starší ženy

Markvartová M. a Šihovcová R.

19.00 – 21.00

STOLNÍ TENIS

Vyžral K.

ÚTERÝ

16.30 – 17.30

Rodiče a děti

Kovaříčková I. a Dichtlová J.

17.30 – 19.30

TAE-KWON-DO

Sluka R.

19.30 – 20.30

AEROBIK

Janouchová K.

STŘEDA

9,30 – 11,00

BABY CLUB

Dobiášová Š. a Binterová P.

16.30 – 18.00

Lezení na umělé stěně

Ambrož J.

18.00 – 19.00

Žáci II.-IX.tř.

Foltová H. a Prachařová J.

19.00 – 21.00

KICK-BOX, STREET FIGHT, REÁLNÁ SEBEOBRANA, BOJ S NOŽEM

Janouch R.

ČTVRTEK

17.00 – 18.00

Žákyně II.-IX.tř.

Stoličková P. a Prachařová J.

19.00 – 20.00

Kalanetika ženy+dorost

Winklerová A.

20.00 – 21.00

KANGOOROBIK

Janouchová K.

PÁTEK

14.30 – 16.30

PP Klíček

Ambrožová H. a Ondřichová M.

15.00 – 18.00

PP Čtyřlístek

Ambrož J.  a  Vránová L.

18.00 – 21.00

Taneční soubor Radost *)

Nejedlá Š.

SOBOTA

9.30 – 11.30

KICK-BOX, STREET FIGHT, REÁLNÁ SEBEOBRANA, BOJ S NOŽEM

Janouch R.

NEDĚLE

17.30 – 18.30

KANGOOROBIK

Janouchová K.

19.00 – 21.00

KICK-BOX, STREET FIGHT, REÁLNÁ SEBEOBRANA, BOJ S NOŽEM

Janouch R.

 *)  není akcí ČOS T.J. SOKOL - pouze informace pro zájemce

Cvičit začínáme 4. září, na členy oddílů i nové zájemce se těší cvičitelé T.J. Sokol

Všesokolský sletXVI_vsesokolsky_slet_2018_logo_v_kombinaci.png

Snad každý ví, že letos naše republika slaví kulaté jubileum – 100 let od vzniku samostatného Československa. Ne každý už si uvědomuje, že podstatná část členů československých legií, hrdinů, kteří se na osamostatnění zásadní měrou podíleli, pocházela z řad Sokola. Vždyť i první prezident T. G. Masaryk, který byl věrným členem sokola téměř celý život, prohlásil: „Bez Sokola by nebylo legií, bez legií by nebylo Československa!“. Sokolům se tento svátek podaří oslavit způsobem nejvhodnějším – všesokolským sletem, který se koná počátkem července v Praze. Jedná se o 5. porevoluční slet a již 16. celkově. A i když už se nejedná o tak masovou akci jako v době kolem II. světové války, kdy na Strahově vystupovalo kolem půl milionu cvičenců, stále jde o významný a organizačně velmi náročný podnik, jež doprovází spousta kulturních, sportovních a společenských akcí.

Naše tělocvičná jednota se sletu opět aktivně zúčastní a v moderní době půjde o nejpočetnější výpravu – do Prahy se vydá téměř 70 účastníků. Naše cvičenky a cvičenci již několik měsíců pilně nacvičují v celkem 5 skladbách: Děti, to je věc (mladší žákyně a žáci), Cirkus (starší žákyně a žáci), Siluety (dorostenky a mladší ženy), Ženobraní (ženy) a Borci (dorostenci a muži) se kterými vystoupí nejen na samotném sletu, ale i na Píseckých slavnostech v květnu a na červnovém župním sletu v Českých Budějovicích.

Ač se sokolská organizace zdánlivě pojí s historií, sokolská myšlenka je velice nadčasová. Vychází z antické kultury a oslavuje snoubení krásy těla a duše. Sokol není o soutěžení. Nejde o branky, body ani vteřiny. Sokol je životní styl podobně smýšlejících lidí plných entusiasmu, kteří spíše konají, než mluví. Proto jsme se rozhodli naši činnost trochu přiblížit. V příštích číslech Zpravodaje vám představíme podrobněji sletové skladby a oddíly, které cvičí v naší sokolovně.          

Sletové skladby

Rádi bychom představili polovinu skladeb, které nacvičujeme.

Začneme u těch nejmenších. 8 předškoláků, pod vedením Ivany Kovaříčkové a Jany Ročkové, nacvičuje skladbu „Noty“. Jedná se o hravou skladbu se skládacími gumami. Děti představují noty, gumy jsou jako notová osnova a cvičitelé houslový klíč. Děti na gumě skáčou, natahují ji a hrají si s ní. Velký důraz je kladen na rytmus a vzájemnou spolupráci. Pohybově je středně náročná, těžší na nácvik je manipulace s gumami. Toto je jediná skladba, se kterou nepojedeme na slet do Prahy, nicméně oblastních akcí se účastnit bude.

Skladbu „Děti, to je věc“ nacvičuje 8 děvčat a chlapců mladšího školního věku pod vedením Petry Stoličkové a Pavly Matějčkové. Jde o skladbu s náčiním, kdy děti využívají míče a skládací žíněnky. Pohybový obsah cvičení chytře využívá textů Zdeňka Svěráka a hudby Jaroslava Uhlíře. Děti si hravou formou osvojují základní gymnastické, atletické a taneční dovednosti. Děvčata se učí využít míč jako náčiní při estetickém pohybu. Všechno, co se děti naučí, se jim bude hodit v dalších letech ve cvičení oddílů sokolské všestrannosti.

IMG_20171119_161726.jpg

„Cirkus“ je příznačný název třetí skladby, kterou nacvičují s 12 žákyněmi a 6 žáky Petra Stoličková, Jitka Prachařová a Karolína Stoličková. Záměrem choreografie je, aby si mladí lidé zatančili, bavili se a společně vytvořili na ploše zajímavé obrazce. Nechybí prvky gymnastiky, aerobiku, zvedačky, žonglování. Diváky určitě upoutá cvičení chlapců, kteří zde předvádí mimo jiné stojky na hlavě, přemety stranou, kotouly letmo a společně s děvčaty spoustu tanečních vazeb. Děvčata se představují v prvcích sportovní i moderní gymnastiky, aerobiku. Cvičení s kamarády jim v tomto věku jistě udělá radost. Pro diváky jsou ve skladbě překvapivé i artistické výkony a vše je podkresleno známou podmanivou hudbou ze seriálu Cirkus Humberto a taneční muzikou z filmu Pomáda.

Jirka Ambrož, náčelník T. J. ČOS Sokol

Sletové skladby 2

V předchozím čísle Zpravodaje jsme představili první polovinu skladeb, které nacvičují děti a tentokrát nám zbývají 3 skladby jež pilně trénujeme my starší…

Skladbu Siluety nacvičuje duo Petra a Karolína Stoličkovi. Inspiruje se novým moderním tanečním směrem Hoop dance – tancem s obručí. Obruč je skládací, nabízí tak možnost cvičení se složenou i rozloženou obručí a tím usnadňuje její převážení a skladování. Siluety je skladba určená primárně pro dorostenky a mladší ženy a pohybově a fyzicky je středně náročná a vyžaduje důkladný trénink cvičení s obručí. Hudební doprovod skladby je od pop-rockové skupiny Mandrage. Ve skladbě najdeme hned 4 písničky z jejich repertoáru, včetně nejznámější „Hledá se žena“. Hudba je moderní, rytmická a věkové kategorii velmi blízká. Stejně tak oblečení pro skladbu je zvolené s ohledem na cvičenky, a to ve fialové a růžové barvě.

Sletová skladba „Ženobraní“ je taneční choreografií pro všechny ženy, kterým tanec přináší radost. Je postavená na písních Čechomoru a Fleretu a na tanečních krocích dvanáctiosminového taktu. Proč právě „Ženobraní“? Nehledejme v tom nic hanlivého, ale naopak něco velkého, dobrého a oslavujícího. Tak jako je pro vinaře vinobraní svátkem úrody a sklizně, kdy z velkého množství hroznů vzniká ušlechtilé víno, je pro ženy tato sletová skladba oslavou společného tance, kterým přináší radost nejen sobě, ale všem lidem vnímajícím spojení tanečního pohybu s hudbou. Ze všech skladeb je zaručeně nejnáročnější. Skladbu nacvičuje Katka Janouchová s 16 ženami, které budou začátkem července ozdobou naší výpravy.

DSC_2506.jpg

Ve skladbě pro dorostence a muže „Borci“ se snoubí tradice naší tělesné kultury s národními motivy a s naší současností. Pecháčkova skladba „Přísaha republice“ z X. všesokolského sletu je průvodním nenásilným motivem skladby. Společným prožitkem založeným na kontinuitě pohybu a hudby chceme v dnešní překotné době spojit v dobré partě muže a dorostence. Skladba je koncipována se zaměřením na hudebně pohybovou současnost s využitím aerobního charakteru kondičního cvičení. Využívá gymnastických a skupinových prvků v souznění s klasickými motivy se záměrem emocionálního prožitku cvičenců i diváků. Skladbu s deseti borci nacvičuje Jirka Ambrož s pomocí Karolíny a Petry Stoličkových.

Jirka Ambrož, náčelník T. J. ČOS Sokol

_________________________________________________________________________________________________

V městském sportovním areálu „Spartak“  v Písku se o víkendu 12. a 13. května 2018 uskutečnil oblastní sokolský slet.

Na ploše se v deseti hromadných skladbách představila tisícovka cvičenců a bylo se na co dívat.
Naše jednota při takové akci nesměla chybět. Aktivně jsme se zapojili v pěti skladbách:

  1. DĚTI, TO JE VĚC skladba pro mladší žákyně, mladší žáky
  2. CIRKUS skladba pro starší žactvo
  3. SILUETY skladba pro dorostenky a mladší ženy
  4. ŽENOBRANÍ skladba pro ženy
  5. BORCI skladba pro muže

IMG_20180513_160606.jpg

Ostatní fotografie z této akce naleznete na stánkách http://www.jcted.cz   a  https://pisecky.denik.cz 

Děkujeme společnosti PePe – EMBROIDERY ,s.r.o. – Karel Petrášek z Kamenného Újezdu za poskytnutý sponzorský dar ve formě modrých kšiltovek a šátků s vyšitým logem ČOS pro účastníky XVI. všesokolského sletu 2018.

            

Rekonstrukce sokolovny

Téměř každý obyvatel Kamenného Újezda zná naši sokolovnu, ať už jako kulturní stánek, kde se pořádají plesy, divadelní představení, přednášky, výstavy, koncerty a další akce (např. v předvánoční době) a samozřejmě jako sportoviště, které využívá ke zvyšování své kondice mnoho našich členů od nejmenších po seniory a spousta dalších z řad veřejnosti. Většina z nás tedy přibližně ví, v jakém stavu sokolovna je. Nutno podotknout, že ten stav není až tak špatný. Hlavně pro ty, kteří si pamatují sokolovnu po revoluci, kdy se jí podařilo získat zpět do majetku znovuobnovené T. J. Hlavně díky naší bývalé starostce ses. Šihovcové byla prakticky zachráněna před demolicí.

Sokolovna_vizual.jpg

Nicméně potřebám dnešní doby už přestává stačit a kromě toho je nutné řešit některé menší či větší opravy. Tyto otázky jsme začali řešit ve výboru T. J. zhruba před třemi roky. Stanovili jsme si prioritní oblasti, které potřebují nutný zásah a na to se pomalu začaly nabalovat další a další úpravy, takže jsme se od sanace zdí a výměny oken dostali přes opravu výčepu k budování sprch či nářaďovny a přemýšleli, jak vše realizovat. Náš záměr jsme konzultovali s paní starostkou Jitkou Šebelkovou, která nás pobídla, abychom se na to podívali velkoryseji a nebáli se větší rekonstrukce. Všechny naše dispoziční požadavky splňovalo pouze řešení pomocí přístavby či lepší využití prostor v suterénu. Nakonec jsme využili obě tyto varianty.

V loňském roce naše T. J. čerpala dotaci od obce a na posledním zasedání (7. 3. 2018) jsme zastupitele a všechny přítomné seznámili s účelem této dotace, jímž je architektonická studie rekonstrukce sokolovny. Vypracování této studie jsme zadali Ing. arch. Martinu Veberovi, který je sám dlouholetým členem ČOS a chápal tak všechny naše požadavky. Dle této studie bude mít nová sokolovna zvýrazněný hlavní vchod pro kulturní akce, zvětšené předsálí s navazujícím barem, novým sociálním zařízením a šatnou. Z hlediska sportovního zázemí přibudou dámské a pánské šatny se sprchami pro cvičence, nářaďovna, sklad pro stoly a dokonce i menší sál pro hodiny aerobiku apod. Nově přistavená část počítá i se správcovským bytem a klubovnami pro oddíly pobytu v přírodě. Výhodou dispozice je inteligentní rozdělení do několika nezávislých zón kulturní/sportovní/volnočasové.

Byť je sokolovna majetkem naší T. J., slouží nám všem a pevně věříme, že si pro tento nesmělý plán dokážeme získat podporu široké veřejnosti.

Jirka Ambrož, náčelník T. J. ČOS Sokol

 

 

ZZZ Župní kolo Kamenný Újezd

Po dvou letech na nás opět vyšla organizace župního kola zálesáckého závodu zdatnosti (ZZZ). Běžně závod probíhá na jaře, ale z důvodu pořádání celorepublikového finále, které bude v Doubí u Třeboně v květnu příštího roku a většina organizace bude na nás, jsme posunuli tuto akci už na 14. října.

Závod proběhl v lesích v okolí mohyl a část tratě vedla i samotným Kamenným Újezdem. Součástí tratě byla spousta úkolů jako poznávání bylin, dřevin, ryb, souhvězdí, hmyzu a chráněných území ČR. Obratnost otestoval šplh po laně, plížení a několik lanových překážek. Z tábornických dovedností nechybělo vázání uzlů, rozdělávání ohně, práce s mapou a práce s nářadím. Organizačně akce dopadla bezchybně díky hladkému průběhu závodu, na kterém se podílelo kolem 35 rozhodčích a díky perfektnímu zajištění zázemí a občerstvení, které zajistila naše jednota. Obecnímu úřadu děkujeme za povolení využití obecních prostor a vybavení.

Prezentace výsledků našich závodníků je radostná. V kategorii přípravka (ročník 2008 a mladší) jsme obsadili první a druhé místo, v kategorii žactva (ročník 2004 - 2007) opět první a druhé místo a v kategorii dorost (ročník 2001 - 2003) dokonce všechny tři pozice na stupních vítězů.

Za T. J. ČOS Sokol, Jirka Ambrož

DSC_0736_res.jpg 

 

Oddíl lezení na umělé stěně

Scházíme se k pravidelným tréninkům každou středu od 16.30 do 18.00. Zaměřujeme se na procvičování základních technik lezení a jištění. Máme možnost přijmout až 5 šikovných dětí ve věku 9 – 12 let. Při případném zájmu mě, prosím, kontaktujte na tel. 607104656.

Jiří Ambrož, instruktor lezení na umělé stěně

_________________________________________________________________________________________________                                                                         

Letní tábor s Harry Potterem

S oddílem pobytu v přírodě jsme uspořádali již 6. letní tábor opět na našem oblíbeném tábořišti u Brloha. Tentokrát byl hlavním tématem Harry Potter. To, že jsme se rozhodli prožít příběhy všech sedmi knih byl zpočátku bláznivý nápad, ale celkový zážitek byl o to silnější. Hned začátek byl netypický – děti, coby studenti cestující do školy čar a kouzel, nastoupily na nástupišti 9-3/4 do bradavického expresu – cesta vlakem z Boršova do Plešovic, odkud se vydali na cestu cca 20 km přes Kleť až do Brloha. A pak se sled událostí již rozjel naplno. Od začátků ve škole, získání kamene mudrců, zápasu s vrbou mlátičkou, souboje s baziliškem přes záchranu Siriuse Blacka, Brumbálovu armádu až po hledání viteálů a konečné vítězství nad pánem zla. Oddíly představovaly 4 studentské koleje v bradavické škole a vedoucí převzali úlohu jejich profesorů. Ač byly prázdniny a děti normálně o škole nechtějí ani slyšet, z hodin bylinkářství, lektvarů, jasnovidectví, obrany proti černé magii, péče o kouzelné tvory či tance chodily nadšené. Šampioni svých kolejí navíc podstoupili několik náročných zkoušek v turnaji 4 kouzelníků (souboj s drakem, záchrana kamaráda ze stromového království a závěrečné dvoudenní putování se spoustou úkolů). Nesměl chybět ani turnaj ve famfrpálu, který jsme sehráním finálových zápasů předvedli všem hostům během návštěvního dne. Celotáborová hra nakonec zahrnovala asi 30 úkolů, které prověřily sílu, vytrvalost, inteligenci a odvahu. Vedoucí v dokonale připravených kostýmech zase museli sehrát spoustu scének, kterými navozujeme atmosféru daného příběhu před každým úkolem.

Závěrem mám ve zvyku děkovat všem, kteří se na přípravě tábora podílejí a ne jinak je tomu i letos. Nicméně hlavní poděkování patří tentokrát všem dětem, že tak náročný program zvládly a zejména těm nejstarším, kteří před sedmi lety jako nejmladší členové oddílu pomáhali obnovovat jeho činnost, aby letošní prázdniny svoje dětská léta v oddíle ukončili. Příští rok je už čeká role instruktorů, ale nemusí smutnit, nakonec zjistí, že i vedoucí si musejí umět hrát. Třeba na agenty MI5 nebo CIA… Že by téma na příští rok…?                                                                                                                           

Jirka Ambrož, T. J. ČOS Sokol Kamenný Újezd

 

Po roce opět úspěšní…                                                                                                          Zálesácký závod zdatnosti v Lišově

Letošní župní kolo ZZZ se konalo 8. dubna v Lišově. Start závodu a ostatní zázemí poskytla známá „Krakonošova zahrádka“ u rybníka Čekal. Z naší T. J. se zúčastnily 3 tříčlenné hlídky z oddílu Klíček v kategorii nejmladší žactvo a z oddílu Čtyřlístek 4 hlídky za žactvo a 3 hlídky za dorost. Na trati vedoucí převážně lesem bylo 13 stanovišť (orientace, souhvězdí, uzlování, poznávání bylin, stromů, zvířat atd.) a mimo trať ještě navíc první pomoc, střelba, rozdělávání ohně a lanové překážky. Naše vystoupení v závodu se neslo na stejné vítězné vlně z posledních let. V nejmladší kategorii jsme získali první (Veronika Beranová, Markétka Seidenglanzová, Kubík Ambrož), druhé (Anička Matějčková, Radim Havlíček, Jáchym Šmíd) a šesté místo (Eliška Matějčková, Dan Havlíček, Milan Vrubel). V prostřední kategorii jsme brali kompletní sadu medailí – 1. místo (Adéla Ambrožová, Jarda Bartoš, Martin Ondřich), 2. místo (Eliška Filausová, Anička Ondřichová, Matěj Švarc), 3. místo (Ondra Sýkora, Vojta Šmejkal, Filip Šmíd) a 6. místo (Jana Filausová, Simona Stoličková, Anežka Zachariášová). A dorostenci také nezůstali pozadu – 1. místo (Verča Chalupová, Valča Šmejkalová, Martin Císler), 2. místo (Lenka Bartošová, Josef Fiala, Viktor Ondřich) a 6. místo (Kačka Janošťáková, Petra Staňková, Petr Švanda). Jako byly medaile oceněním pro úspěšné sokolíky, pro vedoucí byl největší odměnou projev přátelské soudržnosti, kdy všichni starší semkli spontánně v kruhu ty nejmladší a skandovali „Kameňák je nejlepší“.

V obou postupových kategoriích (žáci a dorost) budeme tedy opět reprezentovat naši župu na celorepublikovém finále ČOS, které se bude konat v květnu v Radíkově u Olomouce. O to větší výzva nás čeká, protože budeme obhajovat loňské prvenství mezi žáky.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem přátelům a rodičům, kteří nám pomohli s dopravou celé výpravy do Lišova a zpět.

Jirka Ambrož, T. J. ČOS Sokol Kamenný Újezd

DSC_0371_crop.jpg

 

Letní tábor_01.jpg

Brloh1.jpg

 

 

Máme Zlatou sekeru!

Oddíl Čtyřlístek, T. J. Sokol Kamenný Újezd

Po roce jsme opět díky úspěchu na župním kole v Českých Budějovicích reprezentovali naši Jihočeskou župu na celorepublikovém finále v ZZZ (Zálesácký závod zdatnosti). Letos dokonce v obou kategoriích – žáci (11 – 14 let) a dorost (15 – 17 let). ZZZ se tentokrát odehrálo v Proseči pod Ještědem na Liberecku. Po dlouhých 17 letech pořádání tohoto závodu se nám konečně, jako prvním z Jihočeské župy, podařilo získat Zlatou sekeru pro vítěze v kategorii žáci. Vylepšili jsme tak loňské druhé místo, kdy nám to první uteklo o vlásek. Tentokrát se hlídka ve složení Veronika Chalupová, Anna Ondřichová, Valentýna Šmejkalová a Josef Fiala umístila na prvním místě s velikým náskokem před druhou, čímž zužitkovala poctivou přípravu v předchozích třech měsících. Ani druhá hlídka dorostu ve složení Lenka Bartošová, Eliška Filausová, Viktor Ondřich a Petr Švanda se svým pátým místem nezklamala, vzhledem k tomu, že byla zdaleka nejmladší ve startovním poli z celkem 18 hlídek. Ostatně to je ta hlídka, která v mírně pozměněné sestavě získala před rokem zmiňované druhé místo.

Sladkou tečkou úspěšného víkendu byl příjezd celého týmu autobusem do Kameňáku. Kamarádi a rodiče si pro nás připravili veliký transparent a za skandování „ať žije Čtyřlístek“ nás vítali při výstupu z autobusu. Všem moc děkujeme za podporu!

Jirka Ambrož, T. J. Sokol Kamenný Újezd

zzz_prosec.jpg

 

 

Oznámení ČOS T. J. Kamenný Újezd

Srdečně Vás zveme na cvičení „Kangoorobic“

Obuv je nutno rezervovat Bc. K. Janouchová 775 304 929

Speciální boty chrání kloubní systém díky absorpci nárazu ve fázi došlapu, posilují svalstvo nohou a hýždí díky intenzivnímu zapojení svalstva při odrazu, zároveň je váha boty (2 kg) ideálním prostředkem k tréninku síly, upevňující návyk správného držení těla díky zapojení svalstva trupu pro udržení rovnováhy, posilují svalstvo a upravují hyperextenzi bederní páteře, odstraňují špatné návyky při nášlapu, které vedou k přetížení kloubního systému hlezenního a kolenního kloubu.

Člen ČOS T. J. Kamenný Újezd 50,-/hod – Půjčovné obuv

Nečlen ČOS T. J. Kamenný Újezd 100,-Kč/hod (50,-Kč/hod + 50,-Kč/hod-půjčovné obuv

Bc. Kateřina Janouchová

 

Lezecká stěna v sokolovně

Mnozí z vás, kteří někdy zavítají do naší sokolovny, si už jistě všimli rozšíření lezecké stěny. Přibyla převislá část na samonosné konstrukci v rohu u vstupu do výčepu. Celková plocha stěny je nyní cca 40 m2. Obsahuje 5 linií – 2 kolmé, 1 mírně převislou a 2 extrémně převislé – s cca 20 různě obtížnými cestami o délce 5 až 7 metrů. 

Stena1.jpgStěna je využívána oddíly pobytu v přírodě pro základní horolezecký výcvik a pilování techniky lezení, což potom zužitkujeme při lezení na skalách během horolezeckých výprav nebo na letním táboře. Dále pak během cvičení všestrannosti jako vhodný doplněk klasických cvičebních hodin a již několikrát si mohly stěnu vyzkoušet i děti z MŠ a ZŠ. Všeobecně se jedná o bezpečný a zajímavý sport, který posiluje a protahuje většinu svalů na těle a hlavně baví jak děti tak dospělé.

V budoucnu plánujeme otevření cvičebních hodin zaměřených pouze na lezení pro malou skupinu šikovných dětí. Bližší informace pro případné zájemce uvedeme jednak formou tiskové zprávy ve Zpravodaji, či na webových stránkách oddílu pobytu v přírodě http://kctyrlistek.webnode.cz), kde lze v komentářích připojit případné dotazy, připomínky či návrhy.

Již jsme také zaznamenali zájem o možnost lezení na stěně ze strany dospělých nečlenů Sokola. Stěna je primárně určena pro dětské členy T. J. a nebylo nikdy v plánu komerční využití v podobě dalšího pronájmu. Nicméně výbor T. J. se již zabývá otázkou, jak bychom mohli případným zájemcům lezení na stěně umožnit. Kromě jiného musíme dořešit nutnou legislativu s tím spojenou.

Závěrem bych rád poděkoval obci, která se na dostavbě stěny podílela podstatnou finanční dotací, bez které bychom si realizaci těžko mohli dovolit.

Jirka Ambrož

 

 

Článek v časopisu České obce sokolské 03/2015