Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z osad > Krasejovka

KRASEJOVKA

Osada Krasejovka, sídlo s dochovanou původní urbanistickou strukturou má svažitou náves obklopenou hodnotnými zemědělskými usedlostmi. Návesní kaplička se zvonicí pochází z roku 1920, další památkou jsou výklenková boží muka.

 

Osada Krasejovka Osada Krasejovka

Osada KrasejovkaOsada KrasejovkaOsada Krasejovka

 Osada Krasejovka

Mnohaletou tradici má v osadě Krasejovka místní Sbor dobrovolných hasičů.

SDH Krasejovka: www.sdhkrasejovka.cz

SDH KrasejovkaSDH KrasejovkaSDH Krasejovka

 

ZPRÁVY O DĚNÍ V OSADĚ

Podzimní úklid listí

Podzimní úklid listíPodzimní úklid listí

https://youtu.be/RWx-rIH5krs

Návštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárně a knihovně - 27.11.2019

Návštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárněNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárněTříkrálová sbírka v Kamenném ÚjezduNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárně a knihovněNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárně a knihovněNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárně a knihovněNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárně a knihovněNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárně a knihovněNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované hasičárně a knihovně

 

Návštěva zastupitelů v nově rekonstruované knihovněNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované knihovněNávštěva zastupitelů v nově rekonstruované knihovně 

Tříkrálová sbírka 2019

Skupinky koledníků, které navštívily 5. ledna 2019 domácnosti v osadách Krasejovka a Milíkovice, vybraly do zapečetěných kasiček celkem 11.399 Kč.

Tato částka je určena výhradně na charitativní účely. Poděkování patří všem dárcům, kteří přispěli potřebným lidem. Díky patří také malým králům – dětem, které obětavě koledovaly i přes nepříznivé počasí.            

 

ZPRÁVY  SDH KRASEJOVKA

Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Krasejovly se v sobotu, dne 12. května 2018 zúčastnila „Obvodové soutěže JSDH“ v Nesměni. Tým mužů do 35 let obsadil celkové 3. místo z 13 týmů. Po cca 12 letech neporazitelnosti našla Krasejovka přemožitele z obce Strážkovice, kteří obsadili 1. místo s časem 20.80 sekundy. 2. místo patřilo jednotce ze Střížova, která měla čas 21,21 sekundy. Čas naší jednotky z Krasejovky byl 22,08 sekundy. Velmi vyrovnané časy udělaly soutěž velice napínavou a vyrovnanou. Škoda, že byla vyřazena disciplína 4 x 100 metrů, kde jsou hasiči z Krasejovky na obvodě dosud neporaženi. Domácí pořadatelé údajně neměli dráhu kde postavit.

SDH KRASEJOVKA

 

V sobotu 5. května se hasiči se svým historickým vozem zúčastnili veteránské rallye Křivonoska

veteránské rallye Křivonoska 

 

HASIČI  KRASEJOVKA

Dne 7. května se družstvo mladých hasičů (děvčata a jeden!!! chlapec ve věku 8-14 let) zúčastnilo jarního kola celoroční hry v požárním sportu „Plamen“, které se konalo v Týně nad Vltavou. Na toto klání se dostavilo v kategoriích mladších i starších celkem téměř 50 družstev ze tří obvodů.                    

My, s ohledem na věk těch „největších“, musíme být v kategorii starší. Závodilo se ve dvou disciplínách: požárním útoku a závodu požární všestrannosti (ZPV).  I přes věkový hendikep jsme v  ZPV zvítězili,  v požárním  útoku jsme skončili pátí, což v konečném součtu spolu s podzimním kolem stačilo na krásné 4. místo z 9. družstev, a to pouze s minimální ztrátou na medailové pozice. Za veškeré úsilí našim svěřencům děkujeme a přejeme mnoho úspěchů v budoucnosti.

Dále se 20. května v Hamru u Římova konalo také obvodové kolo dospělých, kterého se zúčastnila tři družstva z osady Krasejovky: muži, muži „starší“ a ženy „starší“. Ženy začaly výborně, bohužel na jednom  z proudů došlo ke komplikacím, které způsobily zranění jedné členky a nakonec vyústily až v diskvalifikaci a to i přes to, že jsme předložili videozáznam, kde nebylo zřejmé žádné pochybení proti pravidlům! Dále nastoupilo družstvo starších mužů, které po rutinním výkonu obsadilo 5. pozici ze 16-ti startujících. Největší radostí jako tradičně byli muži (do 35let), kteří v konkurenci 12-ti týmů zvítězili a zajistili si postup do okresního kola.

SDH Krasejovka

hasici krasejovka                                                                                                                        

Tříkrálová sbírka 2017 – Krasejovka, Milíkovice

V Krasejovce a Milíkovicích se uskutečnila již třináctá sbírka. S novoročním přáním chodili koledníci: Petra, Anežka a František Chalupovi, Barunka Filausová, Anetka Novotná a Nela Soukupová, kteří byli rozděleni na dvě skupiny pod vedením A. a M. Chalupových. Celkem byla vybrána částka ve výši 9.198 Kč, která byla předána faráři z římovské farnosti P.Mgr. Maxmiliánu Petru Koutskému, CFSsS  pro Českobudějovickou Charitu.

 

Tříkrálová sbírka 2016 – Krasejovka, Milíkovice

Dne 9.1.2016 se uskutečnila již dvanáctá Tříkrálová sbírka v osadách Krasejovka a Milíkovice. V osadách chodili s novoročním přáním Veronika, Petra, František a Anežka Chalupovi, Janička, Eliška a Barunka Filausovy a Anetka Novotná, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. Celkem byla získána částka ve výši 9055,-Kč, která byla předána faráři z římovské farnosti P.Mgr. Maxmiliánu Petru Koutskýmu, CFSsS, částka byla předána Českobudějovické Charitě.

Tímto děkujeme všem, kteří přispěli a podpořili dobrou věc. Zároveň děkujeme dětským „králům“ za jejich nadšení a ochotě pomoci druhým.

 

Dne 24.12.2015 proběhlo tradiční štědrovečerní zpívání vánočních koled u kapličky na návsi. Počasí nám tento den přálo, plusová teplota byla příjemná i děvčatům, které nás doprovázely na flétny. Poté co jsme odzpívali vánoční koledy a po sdělení, co kdo našel pod stromečkem, jsme se rozešli do svých domovů.

 

Veterán

 

V sobotu 9. května 2015 se hasiči z Krasejovky zúčastnili se svým hasičským vozem Steyer 45. ročníku závodu historických vozidel „VETERAN RALLYE KŘIVONOSKA“. I když závod nevyhráli, v záplavě 320 zúčastněných „krasavců“ se jejich vůz neztratil a byl důstojným reprezentantem naší obce.

 

 

 

Tradiční štědrovečerní koledování proběhlo u kapličky na návsi a naše flétnistky doprovázely zpěv hudbou. S přáním všeho dobrého a připitím na zdraví se koledníci rozešli do svých domovů. Tříkrálová sbírka se v Krasejovce uskutečnila v sobotu 3.1.2015 již po jedenácté. Dvě skupiny koledníků ve složení Veronika a Petruška Chalupovy, Janička, Eliška a Barunka Filausovy, Anetka Novotná a Adrianka Grulová vykoledovaly částku 6.756,- Kč. Tímto děkujeme všem, kteří otevřeli srdce a přispěli do kasičky a zároveň děkujeme dětským „králům“ za jejich nadšení a vytrvalost.

Marie Chalupová, Krasejovka

 

Zprávy ze Sboru dobrovolných hasičů Krasejovka

Ačkoliv byl 28. září 2011 svátek, obyvatelé osady Krasejovka neodpočívali, ale pustili se společnými silami do úklidu hasičské zbrojnice a návsi. Všem, kteří přiložili ruku k dílu, patří velké díky.

 

Krasejovka - zprávy

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.kamenny-ujezd.cz

Registrujte se zde

23. 6. Zdeňka

Zítra: Jan

Návštěvnost stránek

570585