Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Příspěvkové organizace > Základní škola a Mateřská škola Kamenný Újezd

Základní škola a Mateřská škola Kamenný Újezd

Základní škola a Mateřská škola Kamenný Újezd je právní subjekt, samostatná příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je obec Kamenný Újezd

IMG_9048.jpgIMG_9213[1].JPG

                                   Základní škola                                                         Tělocvična u ZŠ

Sídlo příspěvkové organizace ZŠ a MŠ Kamenný Újezd a adresa základní školy:

Plavnická 300                                       +420 387 998 548                      E-mail: reditel@zsku.cz
373 81  Kamenný Újezd                         +420 776 766 022                      Webové stránky: www.zsku.cz

                          

 

Adresa mateřské školy:IMG_5708.JPG

Budovatelská 301                     +420 776 766 009       

373 81  Kamenný Újezd

IMG_5711.JPG


.

 

 

 

                                                                                                                                       Mateřská škola

DENÍK - 20.2.2019:

NAŠI PRVŇÁCI.png

 

PUTOVÁNÍ  PO  STOPÁCH  INDIÁNSKÉHO  NÁČELNÍKA  KVAČI

 Každý rok putují děti z mateřské školy se svými učitelkami dopoledne po stopách indiánského náčelníka Kvači.

Letos se indiánský náčelník Kvača rozhodl pozvat na indiánskou výpravu nejen malé indiány (děti), ale také bledé tváře (rodiče, případně prarodiče).

Cílem společné výpravy bylo, aby si rodiče prožili to, co prožívají jejich děti.Kvača.jpg

Indiánská výprava začínala odpoledne na zahradě mateřské školy s indiánským tee pee, ohradami s koňmi všech malých indiánů, a kde všechny uvítaly šamanky (učitelky). 

Po splnění prvních úkolů: výzdoba indiánské čelenky, vyhledávání koní malých indiánů v ohradě a skákání indiánského panáka, posílaly šamanky  malé indiány a bledé tváře na výpravu.

Cestou k rybníku na jednotlivých zastávkách u malých šamanek (dívek ze ZŠ), malí indiáni s bledými tvářemi společně  poznávali stromy a jejich listy a plody, určovali divoká zvířata a jejich stopy, pohybovali se indiánskou chůzí,  rozhodovali se, které potraviny jsou zdravé a které nezdravé, házeli peříčky, klamali nepřátelské kmeny zpátečnickou chůzí. P1060473.jpgU rybníka je očekávaly opět velké šamanky (učitelky) s dalšími úkoly: hledání zlatých kamínků, boj s bizonem, u indiánského totemu si malí indiáni vybrali přání pro štěstí a  od indiánského náčelníka Kvači dostali malý dárek.

Po dosažení cíle se všichni posilnili u ohně opečeným "buřtíkem", chlebem a trochu si odpočinuli. Když do cíle dorazili všichni malí indiáni i bledé tváře, sešli se společně ve velkém kruhu, zazpívali a zatančili indiánskou píseň a očekávali příjezd indiánů z přátelského kmene. Ti přijeli na koních, poděkovali všem za splnění úkolů, pěkné chování v přírodě a předali  krásné přátelské poselství.       

Celé odpoledne proběhlo v klidu a pohodě. Až na jeden blesk do rybníka vyšlo i počasí.


                                                                          

 
ZS_KU_fotbal.jpg

 

DEN ZEMĚ VE ŠKOLCE

V úterý 18. dubna se v naší kamennoújezské školce konala oslava Dne Země. Paní učitelky připravily pro děti zajímavý, poutavý a pracovně zábavný program a ani chladné počasí doprovázené aprílovými sněhovými přeháňkami nezkazilo dobrou náladu přítomným dětem a jejich rodičům.

Celé odpoledne zahájilo poučné představení o Smeťákovi, který pohazováním odpadků ničil svět kolem sebe, a o jeho nápravě. Matka Země mu vysvětlila, jak správně třídit sebrané odpadky, a společně požádali o pomoc malé permoníčky (děti), kteří se nápravy nepořádníka nadšeně ujali, pomohli mu zahradu uklidit, odpadky roztřídit, a tím ho zachránili a proměnili k lepšímu jeho okolí i Smeťáka samotného…

A pak se pilně vysazovaly stromky za pomoci šikovných tatínků a ochotných maminek, děti zasadily květiny do truhlíků, které pak zkrášlí okna školky, a vybudovaly pro hmyzí obyvatele školkové zahrady „hmyzí hotel“. Nechybělo ani vyrábění a malování – berušek nebo rybiček - a společné závěrečné zpívání při kytaře.  Zkrátka, nám na naší školkové zahradě bylo dobře! Děkujeme, paní učitelky!

Vladimíra Havlíčková

P4180120.JPGP4180134.JPG 

P4180143.JPGP4180161.JPG