Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Architektonická studii a 3D vizualizaci multifunkčního kulturního objektu "Stodola"

Architektonická studii a 3D vizualizaci multifunkčního kulturního objektu "Stodola"Vážení občané,

nejen kulturní komise, ale všichni, kdo chtějí během letních měsíců pořádat kulturní akce u základní školy, si musí vždy zajistit postavení stanů, mobilní toalety a další nezbytné organizační a technické věci, které jsou velmi náročné na přípravu a ne vždy zcela komfortní pro návštěvníky. Podobně je tomu i v případě setkání, která se konají v parku na náměstí, kde rovněž chybí veškeré zázemí včetně potřebného osvětlení.

Jelikož bychom byli rádi, abyste měli nejen Vy, ale i organizátoři společenských setkání dobré podmínky a nic nerušilo dojem z kulturních zážitků, zadala obec vypracování architektonické studie na podobu a uspořádání trvalého víceúčelového objektu u školy o přibližné velikosti 12 × 27 m a maximální výšce      8 m. Pod jednou střechou by zde mělo být pódium o velikosti cca 9,5 × 5 m, za ním šatna pro účinkující a toalety. Největší část pak bude samozřejmě tvořit taneční parket a místo, kde lze rozmístit buď lavice se stoly (pivními sety), nebo pouze židle pro více jak 200 osob v případě konání koncertů nebo divadelních představení. Plánovaný objekt bude sice zastřešen, ale po stranách volně otevřen na okolní pozemek. V případě nepříznivého počasí jej bude možné ze stran uzavřít textilními clonami. Předložená studie počítá s velkou variabilitou prostoru, aby jej bylo možno upravit podle připravovaného programu.

Vy, kteří navštěvujete pravidelně letní akce odehrávající se na pozemku vedle školy, jistě potvrdíte, že si naše obec takový prostor zaslouží. Tímto krokem by se měla vyřešit řada problémů s pořádáním venkovních kulturních a společenských akcí. Prostor bude využíván nejen obcí, ale i školou a školkou, propůjčit si ho budou moci i místní spolky a organizace.

Architektonickou studii a 3D vizualizaci multifunkčního objektu vypracovali Ing. arch. Petr Skála a Ing. arch. Jan Kabele z Českých Budějovic. Kompletní dokumentaci si můžete prohlédnout v přiloženém souboru (PDF).

Věříme, že tento objekt najde v obci uplatnění a bude sloužit ke spokojenosti všech občanů.

Mgr. Jiří Letovský – PhDr. Roman Lavička, PhD

MULTIFUNKČNÍ KULTURNÍ OBJEKT_KAMENNÝ ÚJEZD.pdf .


Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.kamenny-ujezd.cz

Registrujte se zde

23. 5. Vladimír

Zítra: Jana

Návštěvnost stránek

566091