Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Občan a úřad > Aktuality

Aktuality


Informace České televize

 

Plánovaného vypínání stávajícího vysílání DVB-T a přelaďování přechodové sítě DVB-T2 na finální kmitočty se odkládá. Změna se týká všech termínů na vysílačích České Budějovice - Kleť a Vimperk - Mařský vrch, plánované na 19. března a na vysílačích na jižní Moravě, Brno - Kojál, Hády, Barvičova a Mikulov - Děvín, které mělo zahájit přechod na DVB-T2 v úterý 31. března. O nových datech jednáme s ČTÚ a Ministerstvem průmyslu a obchodu, jakmile budeme mít harmonogram doladěný, budeme Vás o něm neprodleně informovat. 

 

 

Česká televize

Kavčí hory

140 70 Praha 4

info@ceskatelevize.cz

www.ceskatelevize.czPokyny obce ke karanténě

Pokyny obce ke karanténě.pdf

PK.pngOznámení krizového štábu Obce Kamenný Újezd

Koronavir 2020.pdf

K.pngUzavření knihoven

Upozornění pro čtenáře:

Z důvodu nařízení vlády ze dne 12.3.. 2020  jsou obecní knihovny Kamenný Újezd a

Krasejovka od 13.3.2020  až do odvolání pro veřejnost uzavřeny.

Děkujeme za pochopení.Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 2.4.2020

E.ON.pngseznam.png

E.ON.pdf

Seznam.pdfMimořádné opatření

"Vláda od úterního večera zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň uzavřela základní a střední školy a zavřené budou i univerzity. ...."

V souvislosti s výše uvedeným opatřením vlády ČR ruší Obec Kamenný Újezd nedělní divadelní představení (15.3.2020), které se mělo konat v místní sokolovně. O případném náhradním termínu budeme včas informovat.

Podle informace ČOS T.J. Sokol Kamenný Újezd bude zrušeno také představení Lišovského ochotnického spolku dne 27.3.2020.Prodej drůbeže v Kamenném Újezdu - 13.3.2020

Plakat prodej.pdf

trasa 9.pdfArchitektonická studii a 3D vizualizaci multifunkčního kulturního objektu "Stodola"

Vážení občané,

nejen kulturní komise, ale všichni, kdo chtějí během letních měsíců pořádat kulturní akce u základní školy, si musí vždy zajistit postavení stanů, mobilní toalety a další nezbytné organizační a technické věci, které jsou velmi náročné na přípravu a ne vždy zcela komfortní pro návštěvníky. Podobně je tomu i v případě setkání, která se konají v parku na náměstí, kde rovněž chybí veškeré zázemí včetně potřebného osvětlení.

Jelikož bychom byli rádi, abyste měli nejen Vy, ale i organizátoři společenských setkání dobré podmínky a nic nerušilo dojem z kulturních zážitků, zadala obec vypracování architektonické studie na podobu a uspořádání trvalého víceúčelového objektu u školy o přibližné velikosti 12 × 27 m a maximální výšce      8 m. Pod jednou střechou by zde mělo být pódium o velikosti cca 9,5 × 5 m, za ním šatna pro účinkující a toalety. Největší část pak bude samozřejmě tvořit taneční parket a místo, kde lze rozmístit buď lavice se stoly (pivními sety), nebo pouze židle pro více jak 200 osob v případě konání koncertů nebo divadelních představení. Plánovaný objekt bude sice zastřešen, ale po stranách volně otevřen na okolní pozemek. V případě nepříznivého počasí jej bude možné ze stran uzavřít textilními clonami. Předložená studie počítá s velkou variabilitou prostoru, aby jej bylo možno upravit podle připravovaného programu.

Vy, kteří navštěvujete pravidelně letní akce odehrávající se na pozemku vedle školy, jistě potvrdíte, že si naše obec takový prostor zaslouží. Tímto krokem by se měla vyřešit řada problémů s pořádáním venkovních kulturních a společenských akcí. Prostor bude využíván nejen obcí, ale i školou a školkou, propůjčit si ho budou moci i místní spolky a organizace.

Architektonickou studii a 3D vizualizaci multifunkčního objektu vypracovali Ing. arch. Petr Skála a Ing. arch. Jan Kabele z Českých Budějovic. Kompletní dokumentaci si můžete prohlédnout v přiloženém souboru (PDF).

Věříme, že tento objekt najde v obci uplatnění a bude sloužit ke spokojenosti všech občanů.

Mgr. Jiří Letovský – PhDr. Roman Lavička, PhD

MULTIFUNKČNÍ KULTURNÍ OBJEKT_KAMENNÝ ÚJEZD.pdf .Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie 26.3.2020

TS Šumavská.png

Přerušení dodávky el. energie.pdfRekonstrukce budovy OÚ

Vzhledem k rekonstrukci chodeb a hlavně ordinace praktického lékaře doporučujeme omezit návštěvy lékaře, pokud to nebude nezbytně nutné.

V akutních a naléhavých případech sledujte weové stránky https://www.jsclinik.cz/ , kde naleznete aktuální informace o provozu lékařských služeb v ordinaci MUDr. Sazmy.

Současně žádáme, abyste odložili platby místních poplatků v hotovosti na duben nebo využili bezhotovostní platbu na účet.