Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kultura, spolky > Tělovýchova a sport > ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd

ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd

ČOS TJ Sokol Kamenný Újezd nabízí pronájem sokolovny v Kamenném Újezdě za účelem pořádání různých prodejních akcí.

Kontakt: Ivana Kovaříčková - tel. 606 603 094

 

Rozvrh cvičebních hodin 2016 - 2017

den čas cvičení cvičitel
PONDĚLÍ 16.30 - 17.30 Předškolní děti a I.třída Ročková-Vránová J.
  18.00 - 19.00 Starší ženy Markvartová M. Šíhovcová R.
  19.00 - 21.00 STOLNÍ TENIS Vyžral K.
ÚTERÝ 16.30 - 17.30 Rodiče a děti Kovaříčková I. Dichtlová J.
  17.30 - 19.30 TAE-KWON-DO Sluka R.
  19.30. - 20.30 AEROBIK Janouchová K.
STŘEDA 18.00 - 19.00 Žáci II.-IX.tř. Ambrož J. Prachařová J.
  19.00 - 21.30 KICK-BOX Janouch R.
ČTVRTEK 17.00 - 18.00 Žákyně II.-IX.tř. Stoličková P. Prachařová J.
  19.00 - 20.00 Kalanetika ženy+dorost Winklerová A.
  20.00 - 21.00 KANGOOROBIK Janouchová K.
PÁTEK 14.00 - 16.00 PP Klíček Ambrožová H. Ondřichová M.
  15.00 - 18.00 PP Čtyřlístek Amrož J., Vítů L.
  18.00 - 21.00 Taneční soubor Radost *) Nejedlá Š.
SOBOTA 10.00 - 11.30 KICK-BOX Janouch R.
NEDĚLE 17.30 - 18.30 KANGOOROBIK Janouchová K.
  19.00 - 21.30 KRAV MAGA Gajdoš M.

*) není akcí ČOS T.J. SOKOL - pouze informace pro zájemce

Cvičit začínáme 5. září, na členy oddílů i nové zájemce se těší cvičitelé T.J. Sokol

Letní tábor_01.jpg

Brloh1.jpg

 

 

Máme Zlatou sekeru!

Oddíl Čtyřlístek, T. J. Sokol Kamenný Újezd

Po roce jsme opět díky úspěchu na župním kole v Českých Budějovicích reprezentovali naši Jihočeskou župu na celorepublikovém finále v ZZZ (Zálesácký závod zdatnosti). Letos dokonce v obou kategoriích – žáci (11 – 14 let) a dorost (15 – 17 let). ZZZ se tentokrát odehrálo v Proseči pod Ještědem na Liberecku. Po dlouhých 17 letech pořádání tohoto závodu se nám konečně, jako prvním z Jihočeské župy, podařilo získat Zlatou sekeru pro vítěze v kategorii žáci. Vylepšili jsme tak loňské druhé místo, kdy nám to první uteklo o vlásek. Tentokrát se hlídka ve složení Veronika Chalupová, Anna Ondřichová, Valentýna Šmejkalová a Josef Fiala umístila na prvním místě s velikým náskokem před druhou, čímž zužitkovala poctivou přípravu v předchozích třech měsících. Ani druhá hlídka dorostu ve složení Lenka Bartošová, Eliška Filausová, Viktor Ondřich a Petr Švanda se svým pátým místem nezklamala, vzhledem k tomu, že byla zdaleka nejmladší ve startovním poli z celkem 18 hlídek. Ostatně to je ta hlídka, která v mírně pozměněné sestavě získala před rokem zmiňované druhé místo.

Sladkou tečkou úspěšného víkendu byl příjezd celého týmu autobusem do Kameňáku. Kamarádi a rodiče si pro nás připravili veliký transparent a za skandování „ať žije Čtyřlístek“ nás vítali při výstupu z autobusu. Všem moc děkujeme za podporu!

Jirka Ambrož, T. J. Sokol Kamenný Újezd

zzz_prosec.jpg

 

 

Oznámení ČOS T. J. Kamenný Újezd

Srdečně Vás zveme na cvičení „Kangoorobic“

Obuv je nutno rezervovat Bc. K. Janouchová 775 304 929

Speciální boty chrání kloubní systém díky absorpci nárazu ve fázi došlapu, posilují svalstvo nohou a hýždí díky intenzivnímu zapojení svalstva při odrazu, zároveň je váha boty (2 kg) ideálním prostředkem k tréninku síly, upevňující návyk správného držení těla díky zapojení svalstva trupu pro udržení rovnováhy, posilují svalstvo a upravují hyperextenzi bederní páteře, odstraňují špatné návyky při nášlapu, které vedou k přetížení kloubního systému hlezenního a kolenního kloubu.

Člen ČOS T. J. Kamenný Újezd 50,-/hod – Půjčovné obuv

Nečlen ČOS T. J. Kamenný Újezd 100,-Kč/hod (50,-Kč/hod + 50,-Kč/hod-půjčovné obuv

Bc. Kateřina Janouchová

 

Lezecká stěna v sokolovně

Mnozí z vás, kteří někdy zavítají do naší sokolovny, si už jistě všimli rozšíření lezecké stěny. Přibyla převislá část na samonosné konstrukci v rohu u vstupu do výčepu. Celková plocha stěny je nyní cca 40 m2. Obsahuje 5 linií – 2 kolmé, 1 mírně převislou a 2 extrémně převislé – s cca 20 různě obtížnými cestami o délce 5 až 7 metrů. 

Stena1.jpgStěna je využívána oddíly pobytu v přírodě pro základní horolezecký výcvik a pilování techniky lezení, což potom zužitkujeme při lezení na skalách během horolezeckých výprav nebo na letním táboře. Dále pak během cvičení všestrannosti jako vhodný doplněk klasických cvičebních hodin a již několikrát si mohly stěnu vyzkoušet i děti z MŠ a ZŠ. Všeobecně se jedná o bezpečný a zajímavý sport, který posiluje a protahuje většinu svalů na těle a hlavně baví jak děti tak dospělé.

V budoucnu plánujeme otevření cvičebních hodin zaměřených pouze na lezení pro malou skupinu šikovných dětí. Bližší informace pro případné zájemce uvedeme jednak formou tiskové zprávy ve Zpravodaji, či na webových stránkách oddílu pobytu v přírodě http://kctyrlistek.webnode.cz), kde lze v komentářích připojit případné dotazy, připomínky či návrhy.

Již jsme také zaznamenali zájem o možnost lezení na stěně ze strany dospělých nečlenů Sokola. Stěna je primárně určena pro dětské členy T. J. a nebylo nikdy v plánu komerční využití v podobě dalšího pronájmu. Nicméně výbor T. J. se již zabývá otázkou, jak bychom mohli případným zájemcům lezení na stěně umožnit. Kromě jiného musíme dořešit nutnou legislativu s tím spojenou.

Závěrem bych rád poděkoval obci, která se na dostavbě stěny podílela podstatnou finanční dotací, bez které bychom si realizaci těžko mohli dovolit.

Jirka Ambrož

 

 

Článek v časopisu České obce sokolské 03/2015