Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Kultura, spolky > Aktuality - sport

Aktuality - sport

 

 OSLAVY 90 LET FOTBALU KAMENNÝ ÚJEZD

TJ Sokol Kamenný Újezd je jeden z nejstarších klubů na Českobudějovicku letos slaví 90 let fotbalu. Devadesátileté výročí jsme oslavili v neděli, kdy se diváci mohli těšit na exhibiční utkání mezi starou gardou Kamenného Újezdu a pražskou Amforou.

Nedělní „mač“ za deštivého počasí začal v 10:30, čestný výkop měli na starost Helena Vondráčková, Tereza Kostková, Karel Štědrý, Lešek Semelka a před zraky několika stovek diváků se v dresu Amfory představila celá řada bývalých vynikajících fotbalistů, herců či bavičů a bylo se tedy rozhodně na co dívat. Na hřišti se napříkladobjevil legendární obránce Karol Dobiáš, který vstřelil druhý gól Československa ve finále mistrovství Evropy v Bělehradě proti Západnímu Německu, a nechyběl ani autor slavného „vršovického dloubáku" Antonín Panenka. A ač si tito fotbaloví velikáni již dávno užívají fotbalového důchodu, ze svého fotbalového umění nic neztratili.

O několik let mladší generaci zastupovali například bývalý kouč národního týmu Petr Rada, nebo další slavný sparťan Honza Berger, olympijský vítěz z Moskvy. Kromě bývalých vynikajících fotbalistů vyběhl na trávník i ředitel Amfory, autor slavného pokřiku „Kdo neskáče, není Čech, hop, hop hop!", moderátor a diskžokej Petr Salava, dalšími hráči byli sportovní komentátor Václav Tittelbach, zpěvák Jiří Zonyga, Stanislav Hložek, Vladimír Hron, Roman Skamene a další. Respekt na hřišti si sjednával bývalý rozhodčí Pavlín Jirků, který v den utkání oslavil 60-tiny.

Zápas nakonec skončil 6:3 pro hráče Amfory: Za Amforu dali postupně góly - Jan Fiala 2, Michal Jiráň, Radúz Mácha, Tomáš Panenka, Václav Tittelbach a za Kameňák dva góly František Mertl a jeden Leon Larisch.

P1030252.JPG

P1030246.JPGP1030248.JPG

P1030260.JPGP1030250.JPG

 

 

 

 

Udělení cen Fair play - jedním z oceněných byl i občan Kamenného Újezdu Ing. Milan Váša - blahopřejeme

Pozn.: jedním z oceněných byl i občan Kamenného Újezdu Ing. Milan Váša - blahopřejeme 

 

Fotbalisté Kamenného Újezdu na Wroclaw Trophy 2015