Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Informace z osad > Krasejovka

KRASEJOVKA

Osada Krasejovka, sídlo s dochovanou původní urbanistickou strukturou má svažitou náves obklopenou hodnotnými zemědělskými usedlostmi. Návesní kaplička se zvonicí pochází z roku 1920, další památkou jsou výklenková boží muka.

 

IMG_1094.JPGIMG_1109.JPG

IMG_1078.JPGIMG_1104.JPGIMG_1080.JPG

IMG_1092.JPG IMG_1074.JPG

Mnohaletou tradici má v osadě Krasejovka místní Sbor dobrovolných hasičů.

SDH Krasejovka: www.sdhkrasejovka.cz

IMG_0995.JPGIMG_0994.JPGIMG_0993.JPG

 

ZPRÁVY O DĚNÍ V OSADĚ

Tříkrálová sbírka 2017 – Krasejovka, Milíkovice

V Krasejovce a Milíkovicích se uskutečnila již třináctá sbírka. S novoročním přáním chodili koledníci: Petra, Anežka a František Chalupovi, Barunka Filausová, Anetka Novotná a Nela Soukupová, kteří byli rozděleni na dvě skupiny pod vedením A. a M. Chalupových. Celkem byla vybrána částka ve výši 9.198 Kč, která byla předána faráři z římovské farnosti P.Mgr. Maxmiliánu Petru Koutskému, CFSsS  pro Českobudějovickou Charitu.

 

Tříkrálová sbírka 2016 – Krasejovka, Milíkovice

Dne 9.1.2016 se uskutečnila již dvanáctá Tříkrálová sbírka v osadách Krasejovka a Milíkovice. V osadách chodili s novoročním přáním Veronika, Petra, František a Anežka Chalupovi, Janička, Eliška a Barunka Filausovy a Anetka Novotná, kteří byli rozděleni na dvě skupiny. Celkem byla získána částka ve výši 9055,-Kč, která byla předána faráři z římovské farnosti P.Mgr. Maxmiliánu Petru Koutskýmu, CFSsS, částka byla předána Českobudějovické Charitě.

Tímto děkujeme všem, kteří přispěli a podpořili dobrou věc. Zároveň děkujeme dětským „králům“ za jejich nadšení a ochotě pomoci druhým.

 

Dne 24.12.2015 proběhlo tradiční štědrovečerní zpívání vánočních koled u kapličky na návsi. Počasí nám tento den přálo, plusová teplota byla příjemná i děvčatům, které nás doprovázely na flétny. Poté co jsme odzpívali vánoční koledy a po sdělení, co kdo našel pod stromečkem, jsme se rozešli do svých domovů.

 

 

V sobotu 9. května 2015 se hasiči z Krasejovky zúčastnili se svým hasičským vozem Steyer 45. ročníku závodu historických vozidel „VETERAN RALLYE KŘIVONOSKA“. I když závod nevyhráli, v záplavě 320 zúčastněných „krasavců“ se jejich vůz neztratil a byl důstojným reprezentantem naší obce.

 

 

 

Tradiční štědrovečerní koledování proběhlo u kapličky na návsi a naše flétnistky doprovázely zpěv hudbou. S přáním všeho dobrého a připitím na zdraví se koledníci rozešli do svých domovů. Tříkrálová sbírka se v Krasejovce uskutečnila v sobotu 3.1.2015 již po jedenácté. Dvě skupiny koledníků ve složení Veronika a Petruška Chalupovy, Janička, Eliška a Barunka Filausovy, Anetka Novotná a Adrianka Grulová vykoledovaly částku 6.756,- Kč. Tímto děkujeme všem, kteří otevřeli srdce a přispěli do kasičky a zároveň děkujeme dětským „králům“ za jejich nadšení a vytrvalost.

Marie Chalupová, Krasejovka

 

Zprávy ze Sboru dobrovolných hasičů Krasejovka

Ačkoliv byl 28. září 2011 svátek, obyvatelé osady Krasejovka neodpočívali, ale pustili se společnými silami do úklidu hasičské zbrojnice a návsi. Všem, kteří přiložili ruku k dílu, patří velké díky.

 

Krasejovka - zprávy